Junioři se drží stále na prvním místě, Pardubice doma přetlačili v nájezdech

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 6. Svoboda, 52. Gajarský (Kowalczyk, Novák), rozh. náj. Gajarský – 37. Zukal (Mert, Hoskovec), 47. Hoskovec (Černý, Javůrek). Rozhodčí: Pokorný – Kleprlík, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, Kučera, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák Suss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek
HC Dynamo Pardubice: Jánský – Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Štefka, Dušek, Veverka, Syrovec, Kubišta, Zídek, Černý

B r n o – Junioři Komety v pátek po poledni přivítali na svém ledě pardubické Dynamo a toužili po jediném - navýšit svůj náskok na čele tabulky. Modrobílí po první třetině vedli, ovšem hosté z východu Čech překlopili na začátku třetí periody skóre na svou stranu. Brno však zásluhou Adama Gajarského před koncem vyrovnalo a stejný hráč vystřelil lídrovi tabulky v nájezdech i bonusový bod navíc.

Utkání mezi dvěma celky z horní poloviny tabulky začalo zostra. Už po půlminutě hry mohl domácího lídra tabulky poslat do vedení Novák, který nepříjemnou střelou prověřil připravenost gólmana hostů. Krátce po uplynutí pěti minut hry už se Brno dočkalo, a to když Matěj Svoboda obral nepozorné obránce hostů o puk na útočné modré, postupoval sám na branku a svůj únik zakončil kličkou do forhendu – 1:0. Za další půlminutu mohlo být vyrovnáno, ale Veverka sám před Holíkem neuspěl a ten dokázal zalehnout kotouč v brankovišti. Na konci čtrnácté minuty pak vyzkoušel své štěstí nenápadnou střelou Zídek a nejproduktivnější hráč hostů orazítkoval tyč! Poslední šanci první periody měl Syrovec, ale ten přečíslení 3 na 1 nepřetavil se spoluhráči v první trefu Dynama.

Druhá část začala šancí Komety. Střondala s Novákem ujeli do přečíslení 2 na 1, druhý jmenovaný ale však zcela sám na zadní tyči neobdržel přesný pas před odkrytou branku. Na druhé straně o 27 sekund později brankáři Holíkovi opět pomohla tyč, a sice po střele Veverky, který zůstal po přihrávce zpoza branky neobsazen před svatyní domácích. Krátce po uplynutí poloviny utkání tečoval Petrus umně nahození od modré, brankář Komety však znovu skvěle zasáhl. Štěstí navíc při brněnském gólmanovi stálo i záhy, když po neproměněné šanci Komety ujel Zídek a podruhé v duelu trefil tyč branky Komety. Dynamo bylo aktivnější a svého vyrovnání se nakonec přeci jen dočkalo. Nahození Metry dokázal tečovat Lukáš Zukal, který tak zařídil svému celku vyrovnání na 1:1. V závěru třetiny mohli jít hosté dokonce do vedení, jenže počtvrté v duelu trefili jen tyč. Tentokrát do brankové konstrukce mířil Pochobradský.

Závěrečná dvacetiminutovka byla nejprve v režii Brna. Na Gajarského zívala už prázdná branka, ale domácí šikula ji minul a za čtyři minuty po Trnkově nebezpečné ráně nedokázal nikdo v bílém doklepnout puk do sítě. Kometu to mohlo mrzet, neboť soupeř za chvíli přidal druhou trefu. Jakub Hoskovec se blýskl skvělou individuální akcí, když si puk převzal ve středu hřiště, přebruslil obranu a rychlou střelou bekhendem skóroval – 1:2. Kometě začal hon s časem. Nejprve dostal krásný pas na útočnou modrou Střondala, ale jeho tvrdá rána příklepem skončila jen na ramenu Jánského. Záhy se už vedoucí tým tabulky dočkat, když se Kowalczyk dostal do přečíslení, puk předložil pohotově Adamu Gajarskému a ten z první zacílil neomylně na zadní tyč – 2:2. Sám Kowalczyk mohl osmnáct sekund před koncem duel rozhodnout, jenže brankář soupeře jeho střelu se štěstím pokryl.

Duel za stavu 2:2 mířil do prodloužení. V něm se na hrotu objevil obránce domácích Trnka, který obral soupeře o kotouč, položil si Jánského, ale kotouč nad jeho beton nezvedl. Na druhé straně měl poté hodně práce brankář Holík. Ten nejprve famózně pokryl únik Bučka, aby krátce před koncem pokryl ve stylu Dominika Haška další šanci a poté kryl i dvě následné dorážky.

Zápas musely rozlousknout nájezdy, v nichž se štěstí přiklonilo na stranu Brna. Z Kometu se prosadili hned první dvou sériích Karel Plášek a Adam Gajarský, zatímco za Dynamo jen Štefka, a trefa druhého jmenovaného komeťáka nakonec rozhodla o výhře domácích a zisku bonusového bodu navíc.

KOM Jan Zachrla: Myslím si že jsme odehráli dobré utkání. Pardubice byly kvalitní a agresivní soupeř. Trochu nám utekla druhá třetina díky naší pasivitě. Naštěstí nám soupeř neodskočil a v tom se zápas lámal. Klukům nemůžu nic jiného než poděkovat za výkon ve třetí třetině.
PCE Richard Král: Byl to z naší strany dobrý zápas, ale vzhledem k tomu, jak jsme hráli a kolik jsme měli šancí, je pro nás bod málo. Dali jsme asi čtyři tyčky, chybělo nám trochu štěstí. Bod z Brna rozhodně není špatný, ale měli jsme navíc.