Junioři v bojovném utkání podlehli Motoru v prodloužení

Junioři v bojovném utkání podlehli Motoru v prodloužení

HC Kometa Brno - HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 15. Jeřábek (Čejka, Ferda), 30. Kowalczyk (Ferda, Novák), 44. Ferda (Krejčí, Čejka) – 3. Beránek (Dančišin, Toman), 40. Dančišin (Šulek, Kachyňa), 40. J. (Bárta), 61. Šulek. Rozhodčí: Skopal – Kráľ, Vašíček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 17:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Rafaj, Jeřábek, Kučeřík, Kowalczyk, Mlčák – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň, Minárik, Střondala, Čejka, Matula, Ferda, Krejčí, Kunc.
HC České Budějovice: Březina – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Doktor V., Dosek, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor J., Prášek, Káník, Šulek, Kaisler, Kronus, Dančišín, Toman, Bárta, Beránek.

Juniorka brněnské Kometa zahájila víkend domácím střetnutím s českobudějovickým Motorem. Hosté se v úvodu utkání dostali rychle do vedení, když využili dvojnásobnou početní výhodu. Kometa dokázala skóre ve druhé třetině otočit, ale ještě než zazněla druhé siréna o svůj hubený náskok přišla. Ve třetí třetině se Brňanům podařilo utkání dostat do prodloužení, kde se však štěstí přiklonilo na stranu hostů.

Komentář k zápasu

Kometa se hned v úvodu utkání prezentovala nedisciplinovanou hrou a nabídla hostujícímu Motoru dvojnásobnou početní výhodu, kterou v čase 2:59 dokázal využít Martin Beránek. Brňané se snažili o rychlé vyrovnání, v čase 6:17 jim byla nabídnuta přesilová hra, kterou však modrobílí nedokázali využít. Motor opět zahrozil v 11. minutě utkání, Toman našel přihrávkou od mantinelu dobře postaveného Bártu, jenž střelou z první trefil tyč Dostálovy svatyně. Kometa se vyrovnání dočkala v čase 14:24, do útočného pásma zavezl kotouč Novák a poslal kotouč na modrou čáru, kde z první vypálil Roman Jeřábek a jeho rána skončila až za zády brankáře Březiny. Ve zbytku první třetiny měl více ze hry Motor a těsně před zazněním sirény mohl Jihočechům navrátit vedení, nepřesnou rozehrávku Trnku vystihl Šulek a poslal do šance Káníka, jenž však nedokázal překonat připraveného Dostála.

Druhá třetina začala několika střeleckými pokusy na obou stranách, ale blíže ke vstřelení branky měl Motor, jehož hráči si dokázali připravit nebezpečné šance. Ve 26. minutě nastřelil kotouč Kachyňa, prudkou změnu puku obstaral Kaisler, ale kotouč se zastavil na tyčce brněnské brány. O minutu později se o chvíle vzruchu postarala Kometa, trio Ferda - Krejčí - Čejka dokonale rozebralo obranu Motoru a posledně jmenovaný měl na holi vedoucí branku, narazil však na pohotově se přesunujícího Březinu. V čase 28:11 to s důrazem v brněnském brankovišti přehnal Prášek a Kometa zahrávala početní výhodu, kterou dokázal využít Daniel Kowalczyk, když z rohu kluziště obdržel Ferdovu přihrávku a uklidil kotouč do odkryté branky Motoru.

Radost hráčů Brna po první brance zápasu. Foto: Vít Novák

Kometa byla po vstřelené brance aktivní, navíc Motor se dopouštěl faulů a Brňané zahrávali dvě početní výhody v krátkém sledu za sebou, ovšem střelecké pokusy brněnských hráčů nemohly brankáře Březinu vyvést z míry a České Budějovice krušné chvíle ustály. Dramatická byla poslední minuta prostředního dějství. Nejprve se podařilo Motoru srovnat skóre, když Šulek zavezl kotouč do útočného pásma a přihrávkou za sebe připravil střeleckou pozici Milanu Dančišinovi, jenž přesnou ranou do levého růžku srovnal na 2:2. Uběhlo sedmnáct vteřin a České Budějovice slavily obrat ve skóre, tentokrát se prosadil Jakub Doktor, jenž ihned po vhazování ve středním pásmu najel po levém křídle do útočného pásma a střelou z ostrého úhlu nachytal Dostála.

Závěrečnou třetinu zahájila Kometa vyrovnávací brankou. Ke střele se v čase 43:10 dostal Radim Ferda, původně se zdálo, že Březina jeho střelu zpacifikuje, ale kotouč nedokázal udržet ve své moci a ten pak doskákal za brankovou čáru. Motor byl však ve třetí třetině znovu aktivnějším mužstvem, připravil si několik střeleckých příležitosti, které musel řešit brankář Dostál. Ve 49. minutě mohli Jihočeši jít opět do vedení, ale přesilovou hrou pohrdli. Chvíle vzruchu se opět dostavily v 54. minutě, Káník z nenápadné střely rozezvonil tyč Dostálovy brány a o minutu později zachytil nepřesnou rozehrávku Komety Rolínek, mezi kruhy měl dostatek času zamířit, ale branku vysoko přestřelil a Dostál ani zasahovat nemusel. Českobudějovický tlak mohl vyvrcholit v samotném závěru utkání, když byl za vyhození kotouče mimo ledovou plochu potrestán Ferda, Kometa však oslabení zvládla ubránit s velkým přehledem, a utkání tak dospělo do prodloužení.

Lukáš Dostál při zákroku v zápase proti Motoru. Foto: Vít Novák

Ve hře 3 na 3 první zaútočila Kometa, jenže pozorná obrana Motoru ji nepovolila delší pobyt a hru otočila. Z protiútoku nejprve pálil Kánik, jehož pokus Dostál vyrazil, tentýž hráč se ještě dostal k dorážce, ale střelou příklepem minul, mrzet jej to však nemuselo, protože záhy se dokázal přesnou ranou prosadit Ondřej Šulek, jenž zajistil Motoru bonusový bod navíc.

Ohlasy trenérů

KOM Jan Zachrla: Budějovice jsou silový mančaft a hrály dobře. Byl to úplně jiný tým, než se kterým jsme hráli u nich. Na druhou stranu, pokud přijede takhle silný mančaft a dobře připravený, tak není možné pohrdat šancemi, které máme. Vytvoříme si šance, které nevyužijeme, a bohužel z chyb, které hokej sebou samozřejmě přináší, jsme potrestáni. Výsledek je ten, že máme jen jeden bod.
CEB Martin Štrba: Samozřejmě převládá spokojenost. Vyhráli jsme v prodloužení a tímhle vítězstvím, si myslím, jsme si zajistili tu první dvanáctku, kterou jsme chtěli. Zápas měl velice dobrou úroveň, zároveň si myslím, že splnil parametry play-off a jsem moc rád, že jsem to zvládli.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál