Dorost nastřílel v Českých Budějovicích čtrnáct branek a má osmou výhru v řadě!

HC České Budějovice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 15. Kašpar (Pitel), 33. Sochor (Cibulka), 51. Lukeš (Hála), 58. Lukeš (Kříž, Cibulka), rozh. náj. Cibulka – 20. Sedláček (Otava), 20. Kos (Sedláček), 22. Brabenec (Svozil), 26. Kos (Svozil), 27. Otava (Šalé), 27. Fajmon (Kos, Brabenec), 29. Brabenec (Vacek), 39. Mišiak (Sever), 40. Šalé (Otava, Sever), 42. Běhůnek (Kos, Brabenec), 43. Kos (Sedláček, Brabenec), 47. Harmim (Šalé, Otava), 52. Brabenec (Fajmon), 55. Kos (Fajmon, Svozil). Rozhodčí: Šperl – Kreuzer, Zedníková. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 37:56. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7, 2:12, 3:12, 3:14, 4:14.
HC České Budějovice: Lidák – Novák, Fousek, Cibulka, Hail, Punda, Hromada – Hála, Kříž, Lukeš – Kašpar, Braun, Petrásek – Pitel, Kumpfmüller, Kudrnáč – Kuvář, Dubský, Sochor
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Prčík, Svozil – Nesvadba, Brabenec, Kos – Otava, Šale, Sever – Sedláček, Linka, Harmim – Mišiak

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Modrobílí dorostenci mají za sebou další skvělý zápas a stejně jako zatím vždy v letošní sezóně s vítězným koncem. Lídr tabulky přidal osmou výhru v osmi zápasů na ledě Českých Budějovic, kde si otevřel regulérní střelnici. Brňané o výsledku duelu rozhodli ve druhé části, kdy se prosadili hned sedmkrát, a celkově pak zvítězili málo vídaným výsledkem 14:4! Bonusový bod v nájezdech brali Jihočeši. Další duel mají komeťáci na programu hned o den později od 15:30 v Táboře.

První branka zprvu nenápadného duelu přišla až po čtvrthodině hry, kdy skóre otevřel ranou z kruhu domácí David Kašpar. Kometa si schovala obrat na závěrečnou minutu první periody, když se nejprve prosadil Ivo Sedláček a chvíli nato z mezikruží také Jakub Kos. Úvod druhé třetiny patřil modrobílým, přesnou střelou pod víko se podruhé v zápase zapsal mezi střelce Ivo Sedláček. Ještě v první polovině duelu přidala Kometa hned čtyři zásahy, když se postupně v rozmezí tří a půl minuty trefili Jakub Kos, Roman Otava, Patrik Fajmon a také kapitán Jakub Brabenec.

Domácí si přichystali snížení ve 33. minutě, když se trefil od modré čáry Adam Sochor, ale poslední slovo v prostřední části měli opět hosté z jihu Moravy, když se dvěma parádními ranami prosadili Martin Mišiak a Eduard Šalé. Také úvod poslední dvacetiminutovky patřil Brnu, přesilovku využil obránce Viktor Běhůnek a jubilejní dvanáctou branku přidal ve 47. minutě Nasim Harmim. Další snížení obstaral domácí Petr Lukeš, ale Kometa kontrovala dvěma protiúdery, když se pohotovou tečí prosadil Jakub Brabenec a následně hattrick završil útočník Jakub Kos. Poslední slovo v zápase měli dvě minuty před koncem domácí, ale druhá branka Petra Lukeše už jen znamenala kosmetickou korekci výsledku na konečných 4:14.

Dodatečné prodloužení gól nenabídlo, a tak se šlo do nájezdů. V těch Kometa vedla po trefě Jakuba Brabence, nicméně Jihočeši dvěma zásahy skóre otočili, a uzmuli bonusový bod. Kometa zůstává s bilancí osmi výher z osmi duelů na čele soutěže.