Kometa odehrála v Salcburku vyrovnaný duel, domů veze bod za výhru v nájezdech

EC Red Bull Salzburg - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 6. Harnisch (Peterka, Schwaiger), 16. Peterka (Harnisch, Schwaiger), 27. Hadamczik (Vogt, Eliaš), 35. Zimmermann (Eham, Hede), 49. Maier (Peterka, Harnisch) – 35. Krejčí (Meluzín, Svozil), 38. Minárik (Kadlic, Sedláček), rozh. náj. Minárik. Rozhodčí: Supper – Huber, Seewald. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0, navíc Meluzín (KOM) osobní 10 min. trest. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 33:45. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
EC Red Bull Salzburg: Bugl – Obu, Hadamczik, Menner, Szuber, Wimmer – Borzecki, Schwaiger, Hede (C), Eham, Eliaš, Vogt, Myklukha, Maier, Harnisch, Leonhardt, Hengelmüller, Peterka, Zimmermann.
HC Kometa Brno: Rachůnek – Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Karpíšek, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Malý, Kadlic, Kunc, Bartes.

S a l c b u r k – Modrobílí zakončili první trip letošního roku utkáním v rakouském Salcburku. S našlapaným soupeřem odehráli vyrovnaný duel, nicméně zatímco Kometa své šance neproměňovala, tak domácí ano. Čtyřbrankovou ztrátu zmírnili na konci druhé části Krejčí a Minárik, přes střeleckou aktivitu a další šance ale svěřenci Jana Zachrly nevyrovnali. V nájezdech však získali bonusový o bod, vítěznou trefu zaznamenal forhendovou kličkou Marek Minárik. Svůj první celý duel v modrobílé navíc odchytal brankář Matěj Rachůnek.

Junioři dostali hned v úvodu utkání možnost hrát přesilovou hru, ale Kučeříkova ani Kuncova rána se neujala. Rakouský celek šel do vedení v šesté minutě hry. Tim Luca Harnisch využil, že měl Rachůnek zakrytý výhled a našel mezeru v jeho výstroji. Vyrovnat mohl Erik Meluzín, jenž se dostal do úniku, vše řešil střelou pod horní tyčku, kde měl domácí brankář připravenou lapačku. I na druhé straně byl vidět nájezd na brankáře a ani tentokrát z toho nebyl gól. Rachůnek totiž fantasticky zakročil betonem. Brňané svírali svého soupeře ve vlastním pásmu, ale byli to Rakušané, kteří se radovali z druhé branky, když Jason John Peterka zamířil z pravého kruhu přesně do odkryté branky. Po první třetině byl tak stav 2:0 pro domácí

Prostřední dějství přineslo další skvělý zákrok brněnského brankáře, který zastavil pokus Maiera. Za nedlouhou již však Rachůnek kapituloval. Na ránu Vogta ještě stačil reagovat, ale na prudkou ránu Filipa Hadamczika byl již krátký. Po polovině hry měla Kometa dvě velké šance. Nejdříve se Svozil dostal do samostatného úniku, ale po blafáku nedokázal zasunout puk za brankovou čáru, následně Krejčí nedokázal přehodit puk přes brankáře, který již byl překonaný. A tak se znovu radovali domácí hráči, když se prosadil po rychlé kombinaci Carl Zimmerman. Brno dokázalo ještě ve stejné minutě snížit. Krejčího nejprve znovu v úniku vychytal Bugl, puk se poté odrazil od tyčky, ale akce pokračovala. Ke kotouči se v mezikruží dostal znovu Petr Krejčí a tentokrát už brankáře domácích prostřelil. Tři minuty před koncem druhé části to s Kometou vypadalo ještě lépe, druhou branku totiž po krásné kombinaci přidal Marek Minárik. V úplném závěru mohl vsítit kontaktní branku Malý, jenž zachytil rozehrávku a ocitl se sám před Buglem, ale prostřelit jej nedokázal.

Domácí se v první minutě třetí části dostali do dvou tutovek, ale v obou případech chyběla lepší koncovka. Svěřenci Jana Zachrly převzali otěže utkání, ale v pozoru musel být znovu Rachůnek, který předvedl další perfektní zákrok betonem. Kousek od třetí branky Brna byl Svozil, ale Bugl šťastně jeho ránu vytěsnil držadlem hole. Finální podobu skóre dal dvanáct minut před koncem Oskar Maier, jenž zakončil přesnou a rychlou kombinaci Salcburku. Hráči v modrobílém se snažili s utkáním ještě něco udělat, ale branka již nepadla.

V prodloužení byla aktivnější Kometa, která si tvořila šance a vybojovala si i přesilovou hru, ve které však nerozhodla a nadstavba došla až do nájezdů. Hned v první sérii se prosadil domácí Peterka, vyrovnat se povedlo Kuncovi. O tom, že si Brno odveze bod rozhodl Marek Minárik ve čtvrté sérii blafákem do forhendu.

SAL Bez komentáře.
KOM Jan Zachrla: Připravujeme.