Juniorce vstup do sezóny proti Salcburku nevyšel. Již v pátek bude mít šanci na reparát

EC Red Bull Salzburg - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 7. Peterka, 10. Myklukha (Polegoshko, Harnisch), 13. Schwaiger (Polegoshko, Myklukha), 13. Peterka (Schwaiger), 23. Myklukha (Nyman, Peterka), 35. Hede (Miklukha, Nyman), 40. Eham (Hede, Peterka), 43. Lindner (Peterka), 47. Myklukha (Harnisch), 57. Myklukha (Harnisch) – 14. Kunc, 17. Popelka, 40. Kučera (Kadlic), 65. Kunc. Rozhodčí: Kellner – Nothegger, Seewald. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 43:45. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3, 10:3.
EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Szuber, Nyman, Wimmer, Lohninger, Ettwein – Schwaiger, Hedem, Eham, Vogt, Myklukha, Polegoshko, Lindner, Maier, Harnisch, Hengelmüller, Peterka
HC Kometa Brno: Kašpar (Micka) – Kučera, Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Hubáček, Krejčí, Malý, Kadlic, Kavický, Kunc, Bartes

B r n o / S a l c b u r k – Juniorku Komety ve čtvrtek večer čekal první ze dvou zápasů v Salcburku a zároveň první zápas sezóny. Brňanům vstup do utkání nevyšel. Už ve 13. minutě prohrávali 4:0 a vypadalo to s nimi bledě. Vzápětí pak přišly dva rychlé góly Komety, které vykřesaly alespoň malou naději. Rakouský celek však pokračoval v kanonádě a přidal dalších šest branek, zatímco modrobílí se mohli zaradovat už jenom jednou. Výsledné skóre tedy bylo 10:4. Pak ale přišlo na řadu povinné prodloužení, které dospělo až do nájezdů. Michal Kunc byl hrdinou, který vrhl alespoň trochu úsměvu do tváří svých spoluhráčů a získal pro svůj tým bonusový bod. Odveta je na programu hned v pátek dopoledne od jedenácti hodin.

SAL

KOM