První lajna řídila vítězný obrat na ledě lídra, dorostenci vezou z Vítkovic tři body

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 21. Krejsa (Bystroň, Petr), 26. Krejsa (Bystroň, Machů), 43. Schauer (Cubo, Brada), 52. Kotásek (Krejsa, Petr), 62. Schauer – 23. Kos (Sedláček), 27. Sedláček (Fajmon, Kos), 30. Kos (Šalé, Sedláček), 49. Fajmon (Kos, Šalé), 51. Prčík (Fajmon, Šalé) Rozhodčí: Hykel – Janoško, Kořistka. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5.
HC VÍTKOVICE RIDERA: D. Bartošák – Bystroň, Machů (A), Puchala, Cubo, Kosina, Vřeský – Kotásek, Petr, Krejsa (C) – Rajčan, Brada, Schauer – Kubík, Holaník, Přibyl – Juříček
HC Kometa Brno: Schnattinger – Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon (A), Němec, Prčík – Nesvadba, Nekvapil, Kos (C), Otava, Šalé, Sever, Sedláček (A), Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal

B r n o – Ve šlágru nadstavbové skupiny B se potkaly první Vítkovice a druhá Kometa. Brňané dokázala napotřetí svého soupeře v sezóně porazit, když ve druhé třetině otočili náskok soupeře a zápas i přes vyrovnání Ostravanů ve třetí části kontrolovali. Velká podíl na výhře měla první formace, útočník Jakub Kos zaznamenal hned 4 body (2+2), Ivo Sedláček (1+2), Eduard Šalé (0+3) a Patrik Fajmon (1+2) po třech bodech!

První třetina bitvy dvou celků ze špice tabulky příliš hokejové krásy nepřinesla, kromě několika vyloučení byla úvodní dvacetiminutovka hodně skoupá na zajímavé momenty, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0. Domácí hned zkraje druhé části otevřeli skóre zápasu, když skóre otevřel Josef Krejsa - 1:0. Hosté z Brna měli ale připravenou bleskovou odpověď, za necelé tři minuty vyrovnal v přesilovce Jakub Kos - 1:1. Domácí si ale vedení vzali velmi brzy znovu zpátky, opět se prosadil kapitán Vítkovic Josef Krejsa - 2:1. Tentokrát modrobílí však vyrovnali ještě rychleji než v předchozím případě, další přesilovku zužitkoval prudkou ranou o tyč Ivo Sedláček a krátce před polovinou duelu poslal Kometu poprvé do vedení svou druhou trefou v utkání Jakub Kos, jenž usměrnil do sítě pas Šalého - 2:3!

Divoké tempo hry v začínající druhé polovině utkání opadlo a šancí bylo pomálu. Jednu z těch větších měl ve 37. minutě Mišiak, ale zblízka Bartošáka neprostřelil. Do kabin po druhé části šli i tak hosté s těsným jednobrankovým náskokem. Ten na začátku poslední třetiny nevydržel moc dlouho, neboť Jan Schauer propasíroval puk po Schnattingerem do sítě a vyrovnal na 3:3. Kometa byla aktivnější a vytvářela si šance, za což byla odměněna. Patrik Fajmon byl aktivní před brankou a podruhé v zápase strhl vedení na stranu Jihomoravanů. Ti se navíc za minutu a půl dočkali další branky, Fajmon tentokrát nahrával a jeho pobídku usměrnil za záda Bartošáka obránce Matěj Prčík - 3:5. Domácí nesložili zbraně a za necelé dvě minuty snížili, když se prudkou ranou zapsal mezi střelce Alex Kotásek. Vítkovice se v závěrečné desetiminutovce snažily o tlak, jenže Kometa dobře bránila a zvládla také power-play soupeře v závěru, kdy navíc několikrát těsně minula prázdnou branku. Modrobílí zvítězili 5:4 a zapsali tři body.

V následném nadstavbovém prodloužení stálo štěstí na domácí straně a Jan Schauer přisoudil svou ranou bonusový bod Ostravanům.

VIT Bez komentáře.
KOM Marek Moskal: Čekali jsme, že to bude těžké utkání, protože Vítkovice mají kvalitní tým. První třetina byla od nás hodně v útlumu, byla podobná té v Havířově, navíc jsme udělali nějaké zbytečné fauly. Ty jsme nakonec přestáli a od druhé třetiny, i když měly Vítkovice možná lehce víc ze hry, jsme byli rovnocenným soupeřem. Tři body jsou pro nás velmi dobré.