Odpracovaná výhra z německého ledu. Kometa veze z venkovního tripu tři body

Eisbären Berlin - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 40. Buchwieser (Noebels, Aubry), 54. Smith (Jaspers, Ranford) – 25. Dočekal (Horký), 31. Hruška (Horký, Mikuš), 36. Plášek (Horký). Rozhodčí: Eichmann, Kopitz - Gerth, Merten. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3030. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Eisbären Berlin: Franzreb – DuPont, Müller, Cundari, Richmond, Wissmann, Kettemer, Baxmann – Backman, Sheppard (C), MacQueen – Oppenheimer, Olver, Fischbuch – Jaspers, Smith, Ranford – Buchwieser, Aubry, Noebels.
HC Kometa Brno: Langhamer – Mikuš, Štencel, Barinka, Mikyska, Malec (C), Bartejs, Kowalczyk, Kučeřík – Zohorna, Hruška, Kašpar – Plášek, Nahodil, Horký – Dočekal, Süss, Kratochvíl – Střondala, Novák.

B e r l í n – Po zápase v běloruském Grodnu se Kometa přesunula na dva dny do německého Berlína, kde v neděli bojovala o první body v Lize mistrů na půdě Eisbärenu Berlín. Zaplněná menší hala tamního klubu sledovala pohledný hokej a bouřlivou atmosféru z obou fanouškovských táborů. Brněnské fandy potěšila jistě druhá třetině, kdy Moravané třikrát udeřili. Soupeř sice dotahoval, v závěru mohutně finišoval, ale nic to nezměnilo na faktu, že Kometa bere první tři body z Ligy mistrů.

V malé berlínské Wellblechpalast aréně se hrál od začátku pohledný a bojovný hokej, které vyšperkovaly oba tábory fanoušků. Hrálo se neustále v bouřlivé kulise a první šanci viděli diváci v podání přesilovkové rány Mikuše, toho ale vychytal Franzreb. Na opačné straně Langhamer se nejvíc zapotil po střele Backmana, ale zasáhl výtečně. Velkou šanci měl v přesilovce MacQueen, ale brněnský gólman zatáhl zavčas své betony.

Domácí hokejisté dostali v polovině první třetiny možnost hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku 5/3, ale brněnská trojice tuto těžkou situaci perfektně odbránila. Na konci oslabení navíc ujel celé německé obraně Kratochvíl a chtěl zakončit bekhendem, Franzreb byl připraven. Oba týmy hrály v první třetině ve velkém tempu, rychlý a útočný hokej se musel líbit, jen tomu chyběly branky. První část hry skončila 0:0.

Ofenzivní hokej plný šancí pokračoval i ve druhé třetině. Lepší nástup měl domácí Berlín, který několikrát dostal Kometu pod tlak, ale Brňané se z něj dokázali vymanit a chodili do brejků. Jeden z nich využil v 25. minutě Martin Dočekal, který zakombinoval s Horkým a Kometa vedla - 0:1.

Kometu přijelo do Berlína podpořit několik stovek fanoušků, kteří vytvořili výbornou atmosféru. Foto: Václav Trávníček.

V polovině duelu bylo v brněnském kotli ještě veseleji. Hosté dostali možnost početní výhody a té se zhostili znamenitě. Obránce Mikuš napřáhl na bránu a šikovná teč Jana Hrušky skončila za zády Franzreba - 0:2. Němci se snažili zvýšit aktivitu a po tutovce Ranforda mohli snížit, domácí hráč ale z jasné pozice minul tři tyče.

Posléze vyšel Kometě další smrtící brejk. Karel Plášek vydřel kotouč na obranné modré a vyrazil s Horkým vstříc třetímu gólu. Po parádní kombinaci dostal Plášek znovu kotouč na hůl a zakončil naprosto přesně - 0:3. Velká škoda, že Kometa tento náskok nedokázala udržet do konce třetiny, neboť dvanáct vteřin před jejím vypršením procedil mezi Langhamerovy betony puk po střele švihem Martin Buchwiesser - 1:3.

Poslední dějství často kouskovaly přestupky, především hráčů Berlína. Časté fauly však Kometa nepotrestala, byť hrála dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Nahodil měl asi největší možnost, leč Franzreb se vyznamenal. Šest minut před koncem řádné hrací doby se Berlín dostal na kontakt. Jaspersovu nabídku tečoval před Langhamerem Colin Smith - 2:3. Domácí zkusili v závěru power-play, nutno uznat, že mohutně tlačili, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. To Kometa odpracovaným výkonem poprvé v Lize mistrů bodovala. V Berlíně vyhrála 3:2.

EIS
KOM Kamil Pokorný: Na zápas jsme se dobře připravili. V první třetině se nám nepodařilo několik akcí zakončit gólem, avšak ve druhé periodě jsme třikrát skórovali po třech krásných kombinacích. Poté ale domácí předváděli kvalitnější hru, z níž vytěžili jeden nepříjemný gól. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že budeme vycházet z kvalitní obrany. To se nám dařilo, i díky výbornému výkonu Marka Langhamera. Utkání se odehrálo ve vynikající atmosféře jednak domácích fanoušků, a také díky našim příznivcům, kterým bych chtěl také poděkovat za to, že dorazili. Z celkového pohledu jsme vyhráli zaslouženě, mužstvo předvedlo kvalitní výkon a hráči vítězství tvrdě odpracovali.

Zápasy v sezóně