Šňůru proher přetrhla Kometa v Mladé Boleslavi. V páté sérii nájezdů rozhodl František Ptáček

Šňůru proher přetrhla Kometa v Mladé Boleslavi. V páté sérii nájezdů rozhodl František Ptáček

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 2. Stříteský (Klimenta, Mikulík), 7. Mikulík (Stříteský), 19. Hruška (Pacovský, Mikulík) – 6. Němec (Kempný, J. Hruška), 6. Vondráček (Burian, Koreis), 10. Čermák (Svoboda), rozh. náj. Ptáček. Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3365. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Hráči utkání: Richard Jarůšek - Michal Kempný.
BK Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Vidmar, Hruška M., Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Pacovský, Vrbata, Rys – Látal, Musil, Lenc.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška J., Němec, Ton – Ostřížek, Čermák (C), Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek.

M l. B o l e s l a v – Po infarktové první části, která skončila 3:3, už do konce šedesáté minuty diváci ve ŠKOEnergo aréně neviděli. Nepomohlo ani prodloužení, kde měli domácí bruslaři dokonce výhodu přesilové hry. Velkým fantomem se pak stal gólman Marek Čiliak, jenž si poradil se všemi pěti nájezdy Mladé Boleslavi. Rozhodující trefu do šibenice si připsal netradiční exekutor nájezdů František Ptáček. Šest utkání bez výhry je tedy za námi a startujeme snad novou šňůru…

Komentář k zápasu

Rivalita panující mezi oběma celky byla znát už při nástupu hostujících hráčů na led – domácí tribuny je „odměnily“ ohlušujícím pískotem. Už v jedenadvacáté sekundě hry byl na straně Komety vyloučen Michal Kempný, při následné přesilovce Bruslařů se sice neujala střela Mikulíka, ale o pár sekund později Matěj Stříteský od modré čáry nekompromisně prostřelil Čiliaka a Mladá Boleslav vedla 1:0 už ve druhé minutě.

Rovněž brněnská Kometa měla v první pětiminutovce k dispozici přesilovku po faulu Robara, avšak moravští snajpři Ritticha neprostřelili. V páté minutě se o závar postarala čtvrtá formace domácích, střelecké pokusy Čermáka, Látala a Musila však mířily mimo brněnskou klec.

Co Kometa nezvládla v první početní výhodě, to napravila ve druhé. Skákavý puk doklepl do domácí branky Vojtěch Němec. A to ze strany Brněnských nebylo vše! O půl minuty později totiž Tomáš Vondráček objel Rittichovu branku a z velmi ostrého úhlu překlopil misky vah na stranu hostí - 1:2.

Odpověď Bruslařů na sebe nenechala dlouho čekat. Konkrétně pouhých 15 sekund. Stříteský tísněn dvěma protihráči vystřelil od modré, Čiliak touš vyrazil jen před sebe, kde číhal Milan Mikulík a pohodlně doklepl puk za jeho záda. Ve ŠKOENERGO Aréně mohlo být ještě veseleji, ale Výborný ani Jarůšek se svými pokusy neuspěli.

Nedáš – dostaneš. Toto poněkud klišovité, přesto stále velice platné pravidlo potvrdili hokejisté Komety. Leoš Čermák se jako správný kapitán zbavil Tršky a v samostatném úniku ranou, která se otřela o břevno, překonal Ritticha. Potom se hra zklidnila a navzdory několika šancím na obou stranách se naskakující skóre na chvilku zastavilo. Ale do první sirény se za stavu 2:3 nešlo – v přesilovce 4 na 3 se dělovou ranou prosadil Milan Hruška, shodou okolností bývalý hráč Brna.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupila aktivněji Mladá Boleslav a po třech minutách si vykoledovala první přesilovku. V ní ujel všem hráčům v černozelených dresech snajpr Petr Ton, ale s jeho střelou zápěstím si David Rittich poradil. Domácí se nechtěli nechat v početní výhodě zahanbit, avšak Pabiška nepropasíroval kotouč přes houšť těl před Čiliakem. Vlastní nedisciplinovanost mohla hosty mrzet, to by ale Trška musel trefit odkrytou branku!

Oba celky se očividně snažily vylepšit v první periodě děravé defenzívní valy a celou druhou třetinu se jim to dařilo. Tento fakt nenarušilo ani útočné komando vedené Davidem Výborným, přesně v polovině základní hrací doby mohl poslat Bruslaře do vedení Jarůšek, ale po nezištném pasu Pabišky nestihl zakončit za přemisťujícího se Čiliaka.

Dvě stoprocentní šance měl na holi také Michal Broš. Mistr světa z roku 2000 však ani jednou nedokázal kvalitně zpracovat kotouč, který stačilo jen doklepnout do sítě. Do konce druhé třetiny se už nic, co by stálo za zmínku, neudálo.

Na prahu třetí periody se Brněnští na pěknou řádku minut usadili před Rittichem, k čemuž jim pomohl i faul Tršky. Toto oslabení však tým Mladé Boleslavi přečkal bez ztráty další kytičky. O chvilku později byl přísně vyloučen domácí Klimenta, obětaví Bruslaři se ubránili i tentokrát, krátce po návratu Tomáše Klimenty na led měl rychlonohý forvard na holi dobrou šanci, avšak mířil přesně do Čiliakovy lapačky.

Chvílemi dění na ledové ploše evokovalo myšlenku, že oba týmy chtějí dovést utkání až do prodloužení. Necelých pět minut před vypršením základní hrací doby se o přerušení trendu pokoušel na jedné straně Němec, na druhé Látal. Oba neuspěli, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V nastavení se pokoušel zvrátit remízový stav hostující Jan Hruška a posléze i jeho jmenovec Milan v domácích barvách. Jinak byla k vidění opatrná hra, jako ve druhé a třetí třetině. Dvě minuty před koncem zajímavě vystřelil ještě Pacovský, ale puk trefil Čiliaka do masky. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy.

Brankáři byli bezchybní až do páté série. Zde za domácí neuspěl ani napodruhé v nájezdech Mikulík a rozhodující trefu dovezl od středové čáry k bráně Ritticha obránce František Ptáček. Kometa tedy vyhrála!

Ohlasy trenérů

MBL Marian Jelínek: Myslím, že jsme si góly dali sami po vlastních chybách, v jedné situaci jsme mohli zachytit puk rukou, v další jsme nedokázali vyhodit puk. Doma si sice vyvineme tlak a vytvoříme šance, ale znovu nám chyběla efektivita, nepodařilo se nám vstřelit góly a utéct soupeři o gól nebo dva. V nájezdech už to byl vabank, dovednostní soutěž. Týmu nelze upřít bojovnost a nasazení, víkend jako celek hodnotíme úspěšně, podařilo se nám získat čtyři body.
KOM Karel Beran: V rozhárané první třetině se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, myslím, že rozhodla úvodní pasáž druhé třetiny, v níž nás soupeř dostal pod tlak, hráli jsme několik oslabení, ale podržel nás brankář. Zápas jsme chtěli dovést do prodloužení, bod by byl dobrý, nakonec vezeme dva, za což jsme moc rádi vzhledem k sérii porážek. Mančaft bojoval do padnutí.
 
 
 
 

Zápasy v sezóně

11. kolo
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
24. kolo
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
37. kolo
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
50. kolo
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL


Související články

Statistiky zápasu


×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Mountfield HK

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál