Šťastná třináctka! Dorostenci loupili v Hradci Králové, z východu Čech vezou čtyři body

Mountfield HK - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 12. Boukal (Marha, Pelda), 23. Pajer (Pelda), 37. Beneš (Králik, Budina), 60. Budina (Pajer) – 4. Otava (Jaroslav Řehák), 10. Šalé (Svozil), 33. Kos (Sedláček, Svozil), 35. Kos (Brabenec, Běhůnek), 48. Fajmon (Sedláček), rozh. náj. Brabenec. Rozhodčí: Kratochvíl – Bohuněk, Lichtenberk. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 46:42. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.
Mountfield HK: Tichý – Králik, Táborský, Boukal, Havlíček (A), Jakub Řehák, Pelda (C), M. Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Beneš, Novotný, Souček, Jerman, Marha.
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek (A), Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Kos (A), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Harmim, Mišiak, Vyroubal.

H r a d e c K r á l o v é – Brněnští dorostenci směle navázali na středeční výhru proti Pardubicím, a to opět proti soupeři z východu Čech. Na ledě Hradce Králové vedl lídr tabulky od prvních minut, domácím se sice jednou podařilo vyrovnat, ale nakonec modrobílí zvítězili i přes závěrečné drama 5:4, k čemuž pomohl dvěma zásahy útočník Jakub Kos. Nadstavba dospěla až do nájezdů, kde rozhodnutí přinesla až 14. série, v níž Kometě přisoudil bonusový - čtvrtý - bod kapitán Jakub Brabenec. Ze čtrnácti letošních duelů mají modrobílí neskutečných třináct výher!

Živější start do utkání předvedli Brněnští, kteří se mohli radovat už ve 3. minutě. Brabenec totiž sebral vyraženou střelu a potáhl si puk k pravé tyčce, brankář Tichý ale předvedl velmi rychlý přesun. Jenže neproměněná šance Kometě náladu nezkazila a chvilku poté se už opravdu do vedení dostala. A to zásluhou Romana Otavy – 0:1.

Aktivita hostů neutichala, domácí obrana v čela s Tichým se musela mít neustále na pozoru. Unikla jí však parádní rána Eduarda Šalého, jenž z pravého kruhu trefil milimetrově přesně prostor u vzdálenější tyče – 0:2. Domácí ale odpověděli, jak nejlépe mohli. Po minutě a půl totiž na 1:2 snížil Jan Boukal a tento stav vydržel přes nevyužité přesilovky na obou stranách až do přestávky.

Do druhé periody vstoupili domácí s cílem vyrovnat, což se jim nakonec po dvou minutách, bohužel, povedlo. Lukáš Pajer vzal v přečíslení střelu na sebe a z levého kruhu trefil přesně místečko u bližší tyče – 2:2. Ve východočeském táboře mohlo být ještě veseleji, jenže Marha se před napůl odkrytou bránou nedokázal natáhnout pro dlouhou nahrávku.

A tak se branky střílely pro změnu na druhé straně. Vyroubal ještě trefil jen tyčku, v následujících minutách však Brněnští předvedli dvě gólové akce jako přes kopírák. V té první nahrál Sedláček zpětnou křižnou nahrávkou Jakubu Kosovi, který jenž nastavil hůl a usměrnil kotouč do brány. A při dalším střídání si ten samý hráč počíhal na hraně brankoviště na přihrávku zpoza brány, kterou rovněž usměrnil za čáru – 2:4.

Gólové tempo prostřední části ale ještě nekončilo, ke slovu se totiž opět dostal Mountfield. Konkrétně Matěj Beneš, který vystřelil domácím další kontaktní branku a snížil na 3:4. Vysokou frekvenci gólových příležitostí zakončila před přestávkou dvojice brněnských pokusů, kdy se proti nebezpečným ranám Brabence a Kose pokaždé výborně přemístil Tichý.

Hradečtí chtěli napodobit svůj vstup do předchozí třetiny a opět se na soupeře ve skóre dotáhnout, z dlouhého okupování útočného pásma však žádná větší příležitost nevzešla. Naopak na druhé straně se třem bodům přiblížili ve 48. minutě hosté, když Patrik Fajmon doťukával pěknou kombinaci do otevřené svatyně Hradce – 3:5.

Východočeši se mohli dostat zpátky do hry ve dvou přesilových hrách, které se ještě navrch částečně kryly, nedokázali ale najít recept na hostující obranu. Další šance přišla až v poslední minutě. O nabídnutou přesilovku sice domácí přišli kvůli zdržování hry při postupu na vhazování, i tak ale při hře čtyři na čtyři 15 vteřin před sirénou snížil Matyáš Budina na 4:5. Na vyrovnání však domácím ale už nezbyl čas, a tak výhra putovala na Moravu.

Nadstavbová část také přinesla drama. V prodloužení Brno nevyžilo přesilovou hru, ani Hradečtí se nedokázali po jejím skončení prosadit. A pokračovalo se tak samostatnými nájezdy, které přinesly neuvěřitelných 14 sérií! O bodu pro hosty rozhodl nakonec Jakub Brabenec, jenž se jako jediný hráč dokázal trefit více než jednou. Kometa tak z duelu brala plný počet čtyř bodů.

HRK Bez komentáře.
KOM Marek Moskal: Odehráli jsme výborné utkání proti kvalitnímu soupeři. Pro kluky je dobře, že si mohou takové zápasy zahrát. Hradec je dobrý soupeř, a tak jsme spokojeni s tím, co jsme hráli, zejména pak v první třetině. Na poměry dorosteneckého hokeje kvalitní zápas. Pár kluků nám teď odjíždí s reprezentační šestnáctkou. Budeme mít dvoufázové tréninky, chceme zapracovat na kondici na další část sezóny. Tomu se budeme věnovat v následujícím týdnu a v tom dalším už si program upravíme tak, aby vše směřovalo k domácímu zápasu s Libercem 15.11.