V neděli opět doma. Kometa po roční pauze změří síly s karlovarskou Energií

B r n o – Přesně po týdnu se brněnská Kometa představí před svým vlastním publikem. K utkání 8. kola Tipsport extraligy přijede pod Špilberk celek Karlových Varů, který zažívá v nejvyšší soutěži po návratu obnovenou premiéru. Západočechům se zatím v úvodu sezóny moc nedaří, modrobílí budou chtít využít rozpoložení soupeře ve svůj prospěch. Utkání startuje v brněnské DRFG areně úderem sedmnácté hodiny.

Kometa vůbec poprvé v sezóně nehraje systémem víkendového dvojzápasu, mezi pátečním a nedělním duelem měla jednodenní volno. V pátek se představila na ledě v úvodu sezóny dobře hrajícího Hradce Králové, kde v přesilovce se zásluhou Mikuše dostala do vedení, ale domácí ještě v první třetině srovnali. V prostřední dvacetiminutovce skóre otočili, Brno však kontrovalo zásluhou trefy navrátilce Petera Muellera. Vyrovnaný duel nakonec přinesl zlom v přesilovkách, domácí ve třetí třetině využili hned dvě a vyhráli 4:2.

Modrobílí jsou nyní v tabulce po sedmi zápasech na 7. místě se ziskem 12 bodů. Na osmou Olomouc drží náskok dvou bodů, na šestou Škodovku Plzeň bod jeden. V duelu na východě Čech se kromě Muellera navíc do hry zapojil už také obránce Ondřej Němec, který odehrál zápas v první obranné dvojici po boku Juraje Mikuše. Utkání naopak vynechali zranění kapitán Leoš Čermák a osmnáctiletý Karel Plášek.

Dosud poslední vzájemný duel v únoru 2017 rozhodl v prodloužení Jan Hruška. Foto: Michal Eger

(Staro)nový účastník extraligy v úvodu tápe

Energie se do nejvyšší soutěže vrátila po roční odmlce, když si postup zpět mezi elitu vybojovala v baráži na úkor jihlavské Dukly. Nový ročník ale zatím Západočechy nepostihl ve zcela ideálním rozpoložení. Po sedmi zápasech jsou v tabulce až na předposledním třináctém místě se ziskem 4 bodů. Doma porazili za tři body Mladou Boleslav a o bod obrali tehdejšího lídra z Litvínova. Co však Energii stále schází, jsou body z venku, na něž v nové sezóně stále čekají.

Náboj bude mít utkání určitě pro obránce Lukáše Vágnera, který ještě loni hájil brněnské barvy, do hry možná nakoukne i Tomáš Havránek, který má ovšem nově vyřízené starty do prvoligové Jihlavy. A na opačné straně barikády budou stát Ondřej Němec či Martin Zaťovič, kteří v sezóně 2008/2009 byli tahouny Západočechů v cestě za historicky prvním a zatím posledním extraligovým titulem.

8. kolo TELH
neděle