Zpět do Ligy mistrů. Kometa může doma proti Zugu stvrdit postup do osmifinále

Zpět do Ligy mistrů. Kometa může doma proti Zugu stvrdit postup do osmifinále
 

B r n o – Extraligový kolotoč, v němž mají modrobílí momentálně odehráno osm duelů, se na několik dní zastavuje, zápasová porce brněnských hokejistů ale pokračuje. Už ve středu pokračuje Champions Hockey League svým pátým hracím kolem, v rámci nějž zavítá pod Špilberk dobře známý švýcarský celek EV Zug. Kometa může v případě jakékoliv výhry bez ohledu na další výsledky slavit postup mezi nejlepší šestnáctku soutěže. Utkání startuje v DRFG areně v 18:00.

 

Kometa proloží našlapaný extraligový program před pátečním duelem doma s Litvínovem další bitvou v CHL. Celou soutěž na konci srpna a září rozjeli modrobílí velmi dobře. Na úvod soutěže sice prohráli v běloruském Grodnu 2:4. O dva dny později už byla ale výrazně úspěšnější, když na půdě ledových medvědů z Berlína vyhrála 3:2. V domácím odvetách byli modrobílí taktéž úspěšní. Grodnu bez výjimky vrátili porážku, když díky hattricku Luboše Horkého zvítězili 6:2 a v zatím posledním duelu tři dny nato obrátili Brněnští duel s Eisbaren Berlín, které ve vynikající atmosféře porazili 4:3.

Postupová matematika je jasně daná. Tabulku skupiny vede právě příští soupeř Komety z Zugu, který má na čele 10 bodů a jednobodový náskok před Kometou. Ta má už čtyřbodový náskok na třetí Grondo, navíc s běloruským soupeřem má výhodu lepšího dvojzápasu. Modrobílým tak stačí k definitivní jistotě postupu do TOP16 jakákoliv, klidně i dvoubodová výhra, a slavit budou jak hokejisté českého mistra, tak hokejisté švýcarského Zugu. Co se bodování CHL týče, tak nejlépe je na tom z Brněnských už dříve zmiňovaný Luboš Horký, který je čtvrtý v rámci produktivity celé soutěže se 7 body (3+4). V závěsu za ním je pětibodový Jan Hruška (2+3).

„Je pro nás určitě lepší, že si uprostřed týdne zahrajeme zápas. Čeká nás opět soupeř z jiné ligy a věřím, že to bude super zápas. Uděláme všechno pro to, aby nám to klapalo stejně jako v lize. K postupu nám stačí málo, takže budeme chtít jednoznačně vyhrát. O soupeři něco málo, ale video budeme mít až ve středu ráno,“ řekl před pátým vystoupením Komety v Lize mistrů útočník Petr Holík.

Momentka z loňského domácího osmifinálového utkání. Foto: Ivo Dostál

Zug přikládá Lize mistrů také velkou vážnost. Švýcarská liga začala o pár dní později než tak česká, přesto už hokejisté EV mají odehráno deset duelů s bilancí sedmi výher a tří porážek. V součtu to tedy dává 15 bodů a třetí místo za vedoucím duem Biel – Bern. Pro Kometu se jedná o známého soupeře, s níž měřila síly v osmifinále už v předchozím ročníku CHL. Doma zvítězili modrobílí 4:3, odvetě na švýcarské půdě pak přesvědčivě 5:2. „Obě utkání jsme tehdy odehráli skvěle. Je to hodně bruslivé mužstvo, za nějž hraje hodně reprezentantů včetně několika krajánků. Dívali jsme se na jejich souhry, ale nikoliv na soupisku,“ povídá trenér Kamil Pokorný.

Sestava omlazená nebude. Budeme hrát kompletní kromě zraněného Leoše Čermáka a chybět bude také obránce Michal Barinka, který je už dlouhou dobu objednán k lékaři – specialistovi. Místo něj nastoupí Dalimil Mikyska. Marek Langhamer měl drobné střevní problémy, ale měl by být v pořádku, proti Zugu však bude chytat Karel Vejmelka. Využijeme toho, že se chceme udržet v tempu,“ doplnil Pokorný.

Skupina D, CHL
středa
10. 10. 2018
18:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno EV Zug DRFG arena, Brno
 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál