Jak dorostenci, tak i junioři zvládli obě svá utkání a můžou se radovat ze dvou výher

B r n o – Obě mládežnické kategorie brněnské Komety čekaly minulý týden dva zápasy a jak dorostenci, tak i junioři, je zvládli na jedničku a připsali si na konto dvě výhry. Zatímco dorost se představil nejprve v Havířově a poté ve Vítkovicích, junioři obhajovali výhodu domácího prostředí proti Vsetínu a Třinci. V juniorce zazářil Michal Kunc, který si připsal osm bodů (6+2), mezi dorostenci se sedmi body (3+4) ve dvou zápasech blýskl Jakub Kos.

Ve středu zavítali na led brněnské DRFG areny junioři ze Vsetína. Ačkoli Brňané začali aktivněji, do vedení se v první třetině hned dvakrát dostali hosté. To už od nich ale bylo vše a poté už hrála především Kometa. Ve druhé periodě se brněnským hokejistům podařilo nastřílet soupeři šest gólů a ve třetí dvacetiminutovce stanovila konečné skóre na 9:2. Domácí se poté prosadili i v nadstavbě a získali tak čtvrtý bonusový bod. Čtyřmi trefami a jednou asistencí se na výhře podílel Michal Kunc, tři přihrávky na gól si zapsal Vojtěch Kadlic a přispěl také dvougólový Karel Plášek.

V sobotu vyzvala brněnské juniorka třinecké Oceláře na ledě Hokejových hal. Změna prostředí ovšem domácím neuškodila, v první třetině Třinec vůbec nepustili do hry a vybojovali si dvougólové vedení. I přesto, že ve druhé části byli aktivnější hosté, nedokázali toho patřičně využít a skóre se měnilo po jednom gólu na obou stranách. V závěrečné dvacetiminutovce už byla zase aktivnější Kometa a díky skvělému výkonu gólmana Marka Micky, který v závěru zápasu nepodlehl tlaku Ocelářů, nakonec zvítězila 5:2. V nadstavbě Micka pokračoval ve fantastických zákrocích a Kunc vystřelil Brnu i čtvrtý bod. Po dvou gólech si připsali Vojtěch Kadlic, Marek Minárik a Michal Kunc, který k nim přidal ještě jednu asistenci.

Gólová radost juniorky z utkání s Vsetínem. Foto: Ivo Dostál

Dorostenci minulý týden odehráli svůj první zápas v úterý na ledě Havířova. Jako první se sice do vedení dostali domácí, v závěru druhé periody ale dokázali Brněnští během deseti vteřin otočit skóre ve svůj prospěch. Svým druhým gólem poté pojistil vítězství Ivo Sedláček a Kometa vyhrála 3:1. V nadstavbě si s pukem dokázal poradit celkem tříbodový (1+2) Jakub Kos a získal tak pro brněnské hokejisty i čtvrtý bod.

Další utkání čekalo svěřence Marka Moskala ve Vítkovicích. Jako první se do vedení dostali domácí a také si ho vzali zpět, když Brňané dokázali srovnat. Krátce před polovinou utkání ovšem Kometa otočila vývoj zápasu na svoji stranu. Vítkovičtí sice vyrovnali, ale hosté si vzali vedení zpět a už ho nepustili. Vyrovnané utkání skončilo vítězstvím 5:4 pro Kometu. V nadstavbě byli úspěšnější domácí a ponechali si alespoň bonusový bod. Čtyřmi body za dva góly a stejný počet asistencí se blýskl opět Jakub Kos.

Starší žáci:
30. 1. Znojmo - Kometa 1:1
2. 2. Olomouc - Kometa 2:7
3. 2. Přerov - Kometa 1:5

Mladší žáci:
30. 1. Znojmo - Kometa 5:6
2. 2. Olomouc - Kometa 9:6
3. 2. Přerov - Kometa 2:8

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál