Mladší dorostenci si poradili s Jihlavou i podruhé a mohou se tak radovat z postupu do semifinále

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 54. Süss (Nečas, M. Novák). Rozhodčí: Kotlík – Suchý, Mejzlík. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 18:41. Průběh utkání: 0:1.
HC Dukla Jihlava: Škarek – Zadina, Habermann, Mareš, P. Slabý, Trávní, Vála, Havelka – Úlovec, Vala, Jindra, Musil, Adam, Najman, Kardoš, Fixa, Strnad
HC Kometa Brno: Dostál – Jeřábek, Zábranský, Kučera, Král, Buchal, Gloz, David, Mikyska – M. Novák, Klenec, Gajarský, Škvrně, Krejčí, Matula, Süss, Svoboda, Kunc, J. Novák, Nečas

Pátek třináctého může pro někoho znamenat smolný den. Nikoliv však pro brněnské mladíky, kteří zvládli i druhý souboj s jihlavskou Duklou, čímž si zajistili jasný postup do semifinále. Diváci si na jedinou gólovou akci tohoto utkání museli počkat až do třetího dějství, kdy Brnu zajistil postup přesnou trefou Jan Süss.

Mladší dorostenci brněnské Komety naposledy prohráli v základní části šestého prosince. Od té doby drží famózní šňůru vítězství. Do Jihlavy tedy dnes jeli s jasným cílem, zvítězit a postoupit do semifinále. Utkání bylo od samého začátku velmi opatrné a lemovala jej řada vyloučení. Brno však hrálo trpělivě a v posledním dějství se dočkalo branky. V 54. minutě dokázal přesně zamířit Jan Süss, jehož gól se stal za pár minut vítězným. Kometa tak v sérii s Duklou Jihlava ani jednou nezaváhala a již se může těšit na semifinálové boje.