.

Mladší dorost to dokázal. Otočil sérii s Jihlavou a postupuje do finále

Mladší dorost to dokázal. Otočil sérii s Jihlavou a postupuje do finále

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 17. V. Brož (Najman) – 10. Meluzín (Kavický), 24. Jedlička, 56. Konečný (Kavický, Kučeřík). Rozhodčí: Skopal - Kotlík, Rampír. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 231. Střely na branku: 31:29. Stav série: 1:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Dukla Jihlava: Chaloupek – P. Brož, Rašín, Barák, Piskač, Křišta, Smolko, Winkler – V. Brož, Najman, Chlubna – Krajíček, Juda, Pigl – Svoboda, Čermák, Menšík – Mihulka.
HC Kometa Brno: Kašpar – Studený, Kučeřík, Mlčák, T. Sedláček, Furch, J. Sedláček, Holemý – Meluzín, Konečný, Kavický – Popelka, Vašíček, Malý – Hubáček, Jedlička, Brabenec – Rašovský, Bartes.

B r n o – Velmi plodné období zažívá mládež brněnské Komety. Všechny kategorii stále bojují o mety nejvyšší a platí to i pro mladší dorost, který v semifinálové sérii hrané na dva vítězné utkání prohrával 0:1. Poté musel doma vyhrát, což se mu podařilo až v napínavých nájezdech. V neděli se hrálo o všechno, buď Jihlava nebo Brno. Nakonec byli lepší hosté, kteří vyhráli na ledě Dukly 3:1 a probojovali se finále, do kterého postupují čtyři týmy. Konkrétně Kometa, Sparta, Vítkovice a Plzeň. Final four startuje v pátek v Hradci Králové.

Komentář k zápasu

Úvod první třetiny patřil Kometě, která šla v 10. minutě do vedení. Kavický našel Erika Meluzína, který se sám před brankářem Dukly nemýlil. Poté se pěkně uvolnil Oskar Hubáčka, jenž se mezi kruhy zbavil hráče soupeře a vypálil bekhendem těsně vedle. Ačkoliv měli hosté více ze hry, soupeř dokázal srovnat. Vitězslav Brož zůstal sám před bránou a nadvakrát překonal Kašpara.

I vstup do druhé periody patřil Brnu. Maroš Jedlička se ocitl před Chaloupkovou svatyní, dostal ke kotouči a vystřelil. Neposedný kus černé gumy se odrazil a dopadl k levé tyči. Dukla se snažila s výsledkem něco udělat, moc dobře věděla, o co hraje, ale po celé utkání narážela na dobrou obranku a brankáře Komety.

Dramatický a těšný zápas nakonec rozhodla 56. minuta. Jakub Konečný totiž dokázal usměrnit kotouč z levé strany za Chaloupkova záda a Brňané mohli začít slavit. Povedl se jim husarký kousek, v sezóně bojovali ve skupině o postup, neměli ročník rozjetý zrovna dobře, jenže zabojovali a nakonec se dostali do celorepublikového finále!

Ohlasy trenérů

JIH Petr Svoboda: Kometě se dneska podařil malý hokejový zázrak, kdy z předposledního místa naší skupiny Střed se dostala až na republikový turnaj. Je vidět dobrá práce trenéru a samozřejmě i mančaftu, který se dokázal hodně semknout. Dnes nám dali lekci z produktivity, kdy z minima vytěžili maximum. Rozhodla naše přesilovka pět na tři, kterou jsme nesehráli dobře a od té doby se nám to začalo trošku hroutit. Kluky musím pochválit za bojovnost, protože v utkání nechali všechno. Kdyby bylo takových zápasů v sezoně mnohem více, tak pro růst hráčů by to bylo jenom dobře. Gratulujeme soupeři a budeme mu držet palce na republice.
KOM Marek Moskal: Dukla byla velmi těžkým soupeřem. Hráli jsme s ní v základní části, pak jsem jí sledoval dále a měla výborné výsledky se skvělými hráči. Pro nás je velký úspěch, že jsem přes ní přešli. Zase z druhé stránky, naši kluci si to zasloužili. Od půlky prosince jsme hráli v podstatě každý zápas o play-off. Nemohli jsme prohrát, protože systém soutěže je pro mě trošku zvláštní. O to více děkuji klukům, že si to zaslouženě uhráli. Dukla je velice kvalitní tým a za celou sérii jí děkuji.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál