Mladší dorost díky skvělé koncovce přehrál Pardubice

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 3. Rouha (Hledík), 23. Marha (Heligr), 27. Rouha (Šťastný), 41. Rouha (Hledík), 54. Hrádek (Rouha) – 13. Brabenec (Holotík), 43. Rašovský (Masař), 43. Malý (Holemý), 53. Masař (TS), 60. Rašovský, 62. Žák. Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Holeček. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 40:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:6.
HC Dynamo Pardubice: Kraus – Vojtěch, Kaštánek, Školoudík, Nedelka, Hrádek, Hrdlička, Heligr – Kubíček, Rouha, Marha, Tomek, Herčík, Paleček, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík
HC Kometa Brno: Vystavěl – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůněk, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Masař

B r n o – Druhým kolem pokračovala ve čtvrtek nejvyšší tuzemská soutěž mladšího dorostu. Po úvodní výhře nad Libercem zajížděli Brňané do Pardubic. V zápase prohrávali už 4:1. Nakonec ale díky skvělé koncovce a vyrovnání v poslední minutě vezou domů výhru 6:5 v prodloužení.

Pardubicím vyšel vstup do utkání na lépe, když se už ve 3. minutě ujaly vedení. Rychlou akci zakončil po přihrávce od Hledáka z levé strany s pomocí odrazu kotouče od tyčky do sítě Michal Rouha – 1:0. Brno už se pomalu radovalo z vyrovnávací branky, jenže ta nemohla být uznána, jelikož rozhodčí přerušil hru ještě před tím, než se jim podařilo dorazit kotouč za ležícího Krause. Ve 13. minutě už Kometa vyrovnala, Holotík zavezl puk po levé straně do útočné třetiny, nahrál ho na zcela volného Jakuba Brabence, který se štěstím skóroval, puk se odrazil po bekhendovém blafáku od betonu za brankovou čáru – 1:1. V závěru první třetiny Hrdlička podrazil na branku mířícího Petra Žáka, rozhodčí nařídil trestné střílení, které však Žák nevyužil, Kraus vyrazil puk pravým betonem.

I na začátku druhé třetiny Dynamo skórovalo, před brankou hostů využil zmatků Šimon Marha, jemuž nahrál Heligr, a v sedě dopravil puk za ležícího brankáře – 2:1. Své vedení mohli domácí navýšit hned o minutu později, když mířili dva na jednoho, jenže Rouhova přihrávka na Hledíka neprošla. Ve 27. minutě už se jim to podařilo, Šťastný předložil přihrávku před branku Michalu Rouhovi, který bezprostředně poté zakončil přesně do horní části branky – 3:1. Dvacet vteřin před koncem druhé periody bylo nařízeno trestné střílení i pro Dynamo po faulu Holotíka na Tomka, jenže ani ten neuspěl, kotouč mírně lízl pravou tyč.

Vstupy do třetin domácím vycházely, ve 41. minutě se kotouč dostal až mezi kruhy k Michalu Rouhovi, který přesným zásahem zkompletoval hattrick – 4:1. Kometa za dvě minuty snížila, Kraus měl zakrytý výhled a za záda mu propadl pokus Václava Rašovského z mezikruží – 4:2. O osmnáct vteřin později už byl rozdíl jen jednobrankový, při úniku dvou hostujících hráčů na samotného gólmana vzal zodpovědnost na sebe Jakub Malý a nemýlil se trefou pod vyrážečku brankáře – 4:3. V 53. minutě měla Kometa další trestné střílení po faulu Heligra, to už Jakub Masař zakončením mezi betony Krause proměnil – 4:4.

V početní výhodě si Pardubice vzaly své vedení zpět na svou stranu, nejprve se snažil zakončovat Rouha, poté došťoural puk za Vystavěla Michal Hrádek – 5:4. Východočeši hráli přesilovku a už se zdálo, že si výsledek pohlídají, jenže chybovali v obraně, čehož využil Václav Rašovský a v čase 59:10 ze samostatného úniku vyrovnal – 5:5. Kometa dokonala svůj obrat na konci druhé minuty prodloužení, v první velké šanci Žák ještě neuspěl, když však trefil Malý tyčku, tak už Petr Žák pohotově dorážel a rozhodl o bodu navíc pro Brno – 5:6.