Junioři poprvé doma padli, nestačili na pražskou Slavii

Junioři poprvé doma padli, nestačili na pražskou Slavii

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 21. Novák (Matula, Ferda), 53. Furch M. (Čejka, Gajarský), 57. Ferda (Novák, Gajarský) – 15. Šteiner (Furch A., Šmerha), 37. Šmerha (Hejda), 38. Netolický (Šergl), 41. Šmerha (Furch A., Duda), 49. Matějka (Jaša), 54. Šmerha (Matějka, Šmíd), 54. Martínek (Matějka, Jaša). Rozhodčí: Král – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 3:8. Vyšší tresty: 1:0. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 84. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7.
HC Kometa Brno: Holík (54. Šindelka) – Trnka, Slabý, Jurnečka, Krejčí Petr II., Kučera, Furch M., Jeřábek – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka (C), Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí Petr I., Nejedlý
HC Slavia Praha: Vecka – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Melovič, Valík – Furch A., Šmerha, Matějka, Netolický, Šteiner (C), Kolouch, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek

B r n o – V pátek večer odehrála brněnská juniorka první domácí zápas. Po dvou výhrách ze severu Čech je ale doma čekala Slavia, která dokázala domácí Kometu obrat o všechny body. Brňané sice malý náskok Slavie smazali hned v úvodu druhé části, ale dále to už byli právě hosté, kteří určovali tempo zápasu.

Komentář k zápasu

První domácí utkání začali hráči Komety s nasazením. Soupeř se sice dostal několikrát do šance, Brno dokázal vždy podržet Holík. Modrobílí útočné výpady opětovali, velkou příležitost měl Süss, který ale svůj blafák nedotáhl. První z gólu se radovali hosté, když v patnácté minutě z prostoru před brankovištěm otevřel skóre David Šteiner - 0:1. V závěru periody pak odešel předčasně do sprchy Mlynář za faul do oblasti hlavy a krku.

Zbytek pětiminutového trestu v úvodu prostřední pasáže Kometa ustála a brzy se radovala z vyrovnání. Po střele do tyče se puk odrazil zpět do bránu, kde jej dojel Matěj Novák a bez problému zakončil - 1:1. Třetina se hrála ve vysokém tempu, až dopěla do sedmatřicáté minuty, v níž vrátil hostům vedení Tomáš Šmerha - 1:2. Několik sekund na to už Pražané vedli o dvě trefy, padáčkem se prosadil Lukáš Netolický - 1:3.

Do závěrečné třetiny vstoupila lépe Slavia, po 42 sekundách navýšil vedení hostů svojí druhou trefou v zápase Tomáš Šmerha - 1:4. Brno se následně dostalo do šance, ve které ale ani tentokrát nebyl Süss úspěšný. Nedisciplinovanost hostů vedla postupně ke dvěma trestům, přičemž během druhého oslabení navýšili Pražané své vedení. Do úniku se dostal David Matějka, který z pravého kruhu prostřelil Holíka - 1:5. Po polovině dějství se Kometě dostalo dvojnásobné přesilové hry. Ještě před vypršením prvního trestu dostal na kruh nabito Michal Furch, který nekompromisně vypálil do protipohybu Vecka - 2:5. Zanedlouho ale přišly dva rychlé zásahy Slavie. Nejprve Tomáš Šmerha zpečetil svůj hattrick, vzápětí pak mířil přesně Viktor Martínek - 2:7. Poslední slovo ale měla Kometa, Radim Ferda z osy hřiště překonal Vecka - 3:7.

Ohlasy trenérů

KOM Jan Zachrla: Byla to taktická katastrofa. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale od šesté minuty jsme si začali myslet, že se ten soupeř porazí sám. Od té chvíle jsme tahali za kratší konec, vyrovnání na začátku druhé části bylo jen shoda náhod. Brutální individuální chyby hráčů způsobily to, že ten výsledek je takový, jaký je.
SLA Miloš Pecka: Utkání nám střelecky vyšlo. Kometa je velmi dobrý tým, do Brna jsme jeli s velkým respektem. Hráli jsme aktivně, konečně nám tam spadly nějaké góly. První dva zápasy nám tam padl vždy jeden gól.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál