Mladší dorostenci vysoko přestříleli Havlíčkův Brod, branky se však nedočkali

HC Kometa Brno - HC Rebel Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 10. Dymák (Kopic, Fiala), 19. Kopic (Dáňa), 59. Fiala (Kopic, Matula). Rozhodčí: Vrba - Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 41:18. Průběh utkání: 0:3.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Řehák, Holcman, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch, Němec – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Rašovský (C), Harmin, Vyroubal, Masař.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Král – Endl, Řehout, Horáček, Matula, Kutlvašr, Trupl – Vacík, Kopic (C), Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl

B r n o – Ve čtvrtek večer čekal mladší dorost duel s tradičním soupeřem z Havlíčkova Brodu. Utkání bylo velice vyrovnané, nicméně góly dávali pouze hosté z Vysočiny. Rebel zlomil duel třemi trefami a z jihomoravské metropole odjíždí s tříbodovou výhrou.

Kometa šokovala svého soupeře obrovským tlakem na začátku první třetiny. Měla spoustu šancí a Petr Žák dokonce nastřelil tyč. Do vedení však šli hosté. Domácí družina poskytla soupeři brejk dva na jednoho, který Brodští vyřešili perfektně, a Filip Dymák po přihrávce Marka Kopice zakončoval do prázdné brány - 0:1. Poté, co hosté otevřeli skóre zápasu, byla Kometa stále aktivnějším týmem, leč branky dávali jen hosté. Ještě v první třetině potrestal chybu obrany Marek Kopic, který v samostatném úniku povedenou střelou vymetl pavučinky Vystavělovy branky - 0:2. Do první třetiny se toho už více nevešlo, a Kometa musela dohánět dvoubrankové manko.

Ve druhé třetině měli domácí k dispozici několik přesilových her. Brňané si v útočném pásmu vytvořili několik skvělých šancích, ale hostující gólman Daniel Král chytal bezchybně a několikrát měl i štěstí, když jej zachránila branková konstrukce. Své možnosti navýšit vedení měli i hosté, ale z žádného z jejich brejků branka nepadla. Ve druhé dvacetiminutovce gól nepadl a Kometa měla už jen jednu periodu na vyrovnání skóre.

V poslední části zápasu kompletně přebrali domácí otěže zápasu a v útočném pásmu vymýšleli spoustu nebezpečných kombinací. Bohužel jim ale nejen v této třetině, ale v celém duelu chybělo patřičné štěstí. Kometa si vzala na konci duelu oddechový čas a zkusila hru bez brankáře. Při hře se šesti hráči v poli nejprve Jakub Brabenec nastřelil tyčku, aby následně hostující hráči vyvezli kotouč z pásma a Dan Fiala trefil zcela odkrytou klec - 0:3. Kometa svého soupeře sice přestřílela 41:18, ale na gól se nezmohla a z duelu odešla bez bodu

KOM Pavel Pazourek: Neproměnili jsme naše šance a zároveň jsme měli i smůlu. Soupeř byl lepší v první třetině a potrestal naše chyby. Zbytek zápasu je podržel brankář, který všechny šance pochytal, a to rozhodlo zápas.
HBR Petr Beránek: Na Kometu jsem se důkladně připravovali. Rozhodl výkon našeho brankáře, který chytal skvěle a pochytal šance domácích. Duel rozhodly také dvě individuální chyby Komety, ze kterých jsme těžili, a určili ráz zápasu.