Juniorka podruhé v nadstavbě bezchybná. Brilantní výkon přetavila v další výhru

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 6. Slabý (Trnka), 13. Novák (Hasoň, Havlát), 25. Novák (Hasoň), 45. Jeřábek (Střondala, Slabý), 53. Hasoň (Novák, Jeřábek) – 28. Řepka (Bláha, Šíma). Rozhodčí: Škach - Goňa, Wesley. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 48:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, Kučeřík, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň, Střondala, Čejka, Matula, Frydrych, Krejčí, Kunc
Rytíři Kladno: Stahl – Kryll, Cibák, Klusáček, Šíma, Kučera, Müller – Gnusin, Patyk, Bláha, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Kučera, Svoboda

B r n o – Juniorku čekalo v sobotu krátce po poledni další utkání v nadstavbové skupině. Svěřenci Jana Zachrly předvedli téměř bezchybný výkon a připsali si další vysokou výhru, tentokrát 5:1. V tabulce má tak zatím maximální možný počet šesti bodů. Dvougolovým střelcem se v sobotním zápase stal Matěj Novák, který si navíc připsal jednu asistenci.

Juniorka hned z kraje první třetiny byla aktivnějším týmem a hostům nedovolila vůbec nic. Kladno si navíc situaci zkomplikovalo vyloučením. Kometa se šance na otevření skóre chopila perfektně. Obránce Aleš trnka jenom lehce přiťukl puk na svého parťáka z obrany Petra Slabého, který vyslal tvrdou dělovku a ta prosvištěla až do sítě – 1:0. Kometa byla po první vstřelené brance stále na koni a po ledě doslova létala, a přestože pobyt Kladna v útočném pásmu nebyl moc častý, tak i hosté si vytvářeli pěkné šance. Byla to však Kometa, která vstřelila další branku zápasu. Matěj Novák se zorinetoval před brankou a baseballovým úderem poslal puk za Stahlova záda – 2:0. Pro první třetinu to bylo vše a do šaten odcházelo Kladno s dvoubrankovým mankem.

Momentka z gólové trefy Petra Slabého. Foto: Vít Novák

Ve druhé třetině začalo aktivněji Kladno, ale zbytečný faul jednoho z hostujících hráčů dal Kometě možnost dalšího tlaku. Domácí si s přesilovou hrou poradili parádně a využili ji za pouhých sedmnáct sekund. K puku se na pravém kruhu dostal znovu Matěj Novák , který zavěsil puk přesně pod horní tyč – 3:0. Kladenští se ale nevzdali. Při signalizované výhodě se do puku opřel Pavel Řepka a rozjásal i hostující střídačku – 3:1. Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná, hrálo se nahoru a dolů, a tak šance moc nepřicházely. Kometa po druhé části hry stále dvoubrankový náskok.

I druhé domácí duel v nadstavbě vyšel juniorce s přehledem. Foto: Vít Novák

Třetí dvacetiminutovka byla opět ve znamení brněnských hráčů. Ty si vytvářeli spoustu šancí a jednu z nich proměnili již ve 44. minutě. Vojtěch Střondala našel křižným pasem Romana Jeřábka, který si střelu řádně připravil a vymetl pavučinky v pravém rohu Stahlovy branky – 4:1. Modrobílá družina měla již dostatečný náskok a začala hrát více do obrany, ale stále řídila hru. Po chybné rozehrávce Rytířů vyslal do útoku Matěj Novák Jana Hasoně, který přebruslil hostující obranu a udělal rychlou kličku do bekhendu, a přestože byl podražen, tak v pádu zametl puk do sítě popáté v zápase – 5:1. Kometa už zápas v klidu dohrála a po opravdu bezchybném výkonu si zaslouženě doma nechala všechny tři body. Extrémní radost z vítězství musel mít útočník Matěj Novák, který si připsal do statistik tři kanadské body.

KOM Jan Zachrla: První a třetí třetina byla v naší režii. Ve druhé třetině jsem soupeři dovolili několik šancí, ale jinak to z naší strany bylo dobré utkání. Kluci hráli, co měli a hlavně disciplinovaně.
KLA Jindřich Lidický: Bez komentáře.

Zobrazit kompletní fotogalerii