Junioři ztratili vyrovnaný zápas proti Budějovicím ve třetí třetině. Brabenec vybojoval v nájezdech bod

Junioři ztratili vyrovnaný zápas proti Budějovicím ve třetí třetině. Brabenec vybojoval v nájezdech bod

HC České Budějovice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 1. Káník (Šafář), 6. Pouzar, 44. Prospal (Dudáček, Grossmann), 48. Novák (Čížek, Dudáček), 60. Novák – 12. Kunc (Minárik), rozh. náj. Brabenec. Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Malý. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:21. Diváci: 99. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC České Budějovice: Dvořák (Svoboda) – Škola, Šafář, Hubata, Remta, Dudáček, Prospal – Káník, Vaculík, Řezáč, Masopust, Grossmann, Hrubec, Pouzar, Janoch, Schwartz, Novák, Čížek, Silný.
HC Kometa Brno: Micka (Kašpar) – Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzin, Hubáček, Malý, Brabenec, Primožič, Kunc, Bartes.

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Brněnští junioři vyjeli na jih Čech, kde odehrají ve čtvrtek a pátek dvojzápas s Českými Budějovicemi. Čtvrteční utkání začali lépe domácí, jenž se po šesti minutách radovali z dvoubrankového vedení. Brňané snížili ještě v první třetině z přesilové hry. Vyrovnaný zápas rozhodla třetí třetina. Českobudějovickým se povedlo třikrát skórovat a zastavit tak brněnskou šňůru sedmi výher v řadě. Modrobílí ovšem z prvního utkání s prázdnou neodchází. Souboj o čtvrtý bod rozhodl v nájezdech Brabenec.

Komentář k zápasu

Úvod utkání patřil domácím hráčům. Brňané se na ledě ještě ani nerozkoukali a po sedmi sekundách prohrávali po zdařilém úniku Jakuba Káníka. České Budějovice držely Kometu pod tlakem i po vstřelené brance. Micka musel čelit ve čtvrté minutě několika šancím domácích. Ta nejnebezpečnější byla dorážka Matouše Hrubce, jenž hostujícího brankáře nepřekonal. V závěru šesté minuty se domácí tým radoval podruhé, když se před Mickou dostal k dorážce Jaroslav Pouzar - 2:0. Po druhé inkasované brance se modrobílí začali prosazovat v útočném pásmu, ale Dvořák nemusel předvést složitější zákrok. Těsně po polovině první třetiny přišel první trest v utkání. Domácí Vaculík byl vyloučen za držení. Brno početní výhodu dokázalo využít za sedmadvacet vteřin. Michal Kunc se prosadil po přihrávce Minárika z nápřahu - 2:1. V téže minutě mohlo být i srovnáno, jenže Martin Snášel v úniku nedokázal překonat domácího gólmana. Hra se následně přelévala ze strany na stranu. O něco více měli ze hry domácí, další branka však již nepadla.

Druhá třetina začala v pomalejším tempu. Tři minuty po začátku si zahráli domácí svou první přesilovou hru, která se brněnské obraně povedla odehrát na výbornou. Ani jeden z brankářů nebyl v úvodních minutách příliš vytížen. To zkusil změnit Jakub Malý, jenž vystřelil z těsné blízkosti před bránou. Budějovický brankář na střelu zareagoval a vytěsnil mimo tři tyče. Kometa zůstala nastěhovaná v útočném pásmu. Vyrovnat se pokusil Jan Mlčák, ale trefil pouze boční síťku. Minutu a půl před polovinou hry dostaly České Budějovice možnost hrát druhou přesilovku. Ta již byla nebezpečnější. Micka nejdříve zneškodnil pokus Nováka následně i Školy. Brněnský mág byl v zápřahu i po skončení oslabení. Zvýšit vedení se pokusil Remta a následně znovu Škola, ani jeden pokus v bráně neskončil. Největší šance domácích na skórování přišla v třicáté šesté minutě, když se dostali do přečíslení dva na jednoho. Novák se ocitl sám před brankou, ale Micka předvedl další skvělý zákrok. V závěru třetiny si Brno zahrálo dvojnásobnou přesilovouhru, ale vyrovnání se svěřenci Jana Zachrly nedočkali.

Vyrovnaný zápas tak rozhodla třetí perioda. Již v první minutě mohli domácí odskočit na rozdíl dvou branek, ale Aleš Řezáč nechal v samostatném úniku vyniknout rameno skvěle chytajícího Micky. Motor se třetí branky přeci jen dočkal, a to tři minuty po startu třetiny. Václav Prospal napřáhl od modré čáry a trefil přesně horní roh brněnské branky. O minutu později mohli domácí přidat další branku, ale přečíslení tři na jednoho zakončil Škola střelou do jediného obránce. Čtvrtá branka Českých Budějovic padla v čase 47:51. Jakub Čížek našel z nulového úhlu Pavla Nováka, jenž překonal Micku – 4:1. Komeťáci se snažili vrátit zpět do zápasu. Žan Primožič chtěl překonat Dvořáka z blízky, ale nepovedlo se. Osm minut před koncem hrálo Brno přesilovou hru, ve které se blýskl Marek Minárik, ten se zbavil dvou obránců a dostal se až před Dvořáka, který však zastavil pokus vyrážečkou. Kometa si vypracovala další šance, ale veškerá snaha skončila na domácím brankáři. Skóre uzavřel třicet sekund před koncem svým druhým gólem v utkání Pavel Novák - 5:1.

V nadstavbě ujel Jakub Čížek se spoluhráčem do situace dva na jednoho. Čížek dostal puk a vystřelil jej přesně do tyčky. Rozhodnout mohlo i Brno, a to v přesilové hře, ale do nebezpečnější šance se modrobílí nedostali. A tak se dostaly ke slovu nájezdy. Budějovice vyměnily na penaltový rozstřel brankáře, čehož Brňané využili a prosadili se hned v úvodních dvou pokusech. Následně se vrátil do branky Dvořák, který však také podlehl šikovnosti hostujících útočníků. Motor dokázal překonat Micku jen jednou. Bonusový bod tak získalo Brno. Za rozhodující nájezd byl označen ten Jakuba Brabence.

Ohlasy trenérů

CEB

Martin Štrba: Porazili jsme lídra tabulky, přičemž náš výkon byl daleko lepší než proti Olomouci. Tři body jsme si zasloužili a jsme za ně rádi.

KOM

 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Mountfield HK

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál