Dorostenci opět vyhráli, ve vyrovnaném utkání přehráli Pardubice a zůstávají první

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 18. Šalé (Vyroubal), 22. Němec (Běhůněk, Šalé), 31. Sedláček (Fajmon), 32. Vyroubal (Šalé), 59. Svozil – 46. Štetka (Paleček), 58. Kubíček (Kloz), 61. Formánek. Rozhodčí: Vrba - Brzobohatý, Procházka. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek, Svozil, Fajmon, Němec, Prčík – Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Harmin, Mišiak, Vyroubal.
HC Dynamo Pardubice: Borovička – Vojtěch, Vašíček, P. Kubíček, Chabada, Špinka, Červenka – Paleček, Herčík, J. Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Novotný, Matuška, Půlpán, Štětka.

B r n o – Brněnští dorostenci ve středu odpoledne přivítali na svém ledě soupeře z Pardubic. Utkání bylo vyrovnané, ale Kometu držely skvělé výkony gólmana Ondřeje Bizoně a brzy se dostala do čtyřgólového vedení. I přesto, že hosté dokázali snížit, modrobílí nepolevili, svůj náskok udrželi a získali tak cenné tři body. V nadstavbě byli bohužel pro Kometu šťastnější hosté, kterým se podařilo urvat bonusový bod v prodloužení.

První třetina byla velmi vyrovnaná bez větších šancí jednoho z týmů. Ve 4. minutě si po faulu Nesima Harmima přesilovku zahráli hosté, brněnského fantoma Ondřeje Bizoně však překonat nedokázali. Proti první větší příležitosti zápasu zasahoval opět gólman Komety. Svůj beton ale dokázal vytáhnout včas a udržel tak bezbrankový stav. Následně se ke slovu dostali také domácí. První lajna zamkla soupeře v obranném pásmu a tlačila na bránu, střelu Stanislava Svozila ale zastavila branková konstrukce. I přes to, že v první části měli lehce navrch hosté, skóre zápasu otevřela v 18. minutě Kometa. Nejprve se kotouče ujal Tomáš Vyroubal, sjel si s ním do ideální pozice a vystřelil. Jeho pokus se odrazil od tyče k Eduardu Šalému, který se trefil přesně pod horní tyč. V závěru úvodní periody byl vyloučen pardubický František Formánek, Kometě 24 vteřin k využití nestačilo a tak si početní výhodu přenesla do další třetiny.

Momentka z utkání proti Pardubicím. Foto: Roman Kantor

Tuto přesilovku nakonec Brněnští dokázali využít. Po přesilovkové kombinaci nahrával Viktor Běhůnek na modrou Františku Němcovi, jehož střelu tečoval hostující obránce a učinil ji tak pro Michala Borovičku nechytatelnou. V polovině utkání měli modrobílí po faulu na Jaroslava Řeháka k dispozici další početní výhodu a ani v tomto případě s prosazením se neotáleli. Projektil vyslaný Patrikem Fajmonem se od jednoho z pardubických hokejistů odrazil k nehlídanému Ivo Sedláčkovi u levého kruhu, který jej bez přemýšlení poslal k bližší tyči. Přesně o minutu později už domácí skórovali znovu. S pukem ujeli Eduard Šalé a Tomáš Vyroubal, sérií rychlých přihrávek se jim podařilo zbavit se nejprve obránců a poté i gólmana a pro druhého jmenovaného už pak byla hračka umístit puk za záda bezmocného Borovičky. Šalé se v prostřední části dostal do šance ještě jednou, v klíčovém okamžiku ale nedokázal zamířit přesně. Na druhé straně kluziště se v podobné situaci ocitl Pavol Štetka, ani v tomto případě ale nemusel zasahovat gólman. Ve druhé třetině byli výrazně aktivnější domácí, kterým se podařilo vytvořit si čtyřgólový náskok.

Branka Komety v zápase proti Dynamu. Foto: Roman Kantor.

Ve třetí periodě se Dynamo i přes nepříznivé skóre pokoušelo s vývojem zápasu něco udělat. Příležitost měli po faulu Harmima a nabídnutou početní výhodu také patřičně ocenili. Na modré se napřáhl Pavol Štetka a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V 53. minutě se brněnský kapitán Jakub Brabenec pokusil vrátit svému týmu pohodlný čtyřbrankový náskok, do cesty se brněnskému útočníkovi už potřetí v zápase postavila branková konstrukce zřejmě velmi dobře postavené Borovičkovy klece. Tři minuty před koncem základní hrací době fauloval Tomáš Vyroubal a Pardubičtí se rozhodli zkusit to v šesti. Tento tah se jim vyplatil, na rozdíl dvou gólů snížil po velkém tlaku na Bizoně Josef Kubíček. Po obdrženém gólu se Kometa stala opět aktivnějším týmem, Ivo Sedláček byl však podle Kryštofa Červenky přiliš důrazný před Borovičkou, což si s pardubickým bekem vyříkal v pěstním souboji. Hosté zkusili odvolat gólmana ještě jednou, riskantní krok už tentokrát ovšem nebyl tak úspěšný. Stanislav Svozil dokázal v rohu vlastního obranného pásma vybojovat kotouč, přes celé hřiště se trefil do prázdné svatyně Dynama a pojistil tak vítězství svého týmu.

Nadstavba skončila velmi rychle. Netrvalo ani minutu, než se hostujícímu Františkovi Formánkovi podařilo najít mezeru mezi Bizoňovým ramenem a tyčí. Kometu však ztráta bodu mrzet nemusí, s devítibodovým náskokem na druhý Liberec stále vládne skupině Střed. Poslední utkání před reprezentačí pauzou, ve které obléknou dres se lvem na hrudi Stanislav Svozil, Jakub Brabenec a Jakub Kos, čeká brněnské mladíky v sobotu na ledě hradeckého Mountfieldu od 12 hodin.

KOM Marek Moskal: Úvod zápasu byl z naší slabší, hráli jsme pasivně. Hosté se více drželi na kotouči a několikrát nebezpečně zahrozili. Potom jsme si v kabině řekli, co je třeba zlepšit a začalo se nám ve druhé třetině dařit. Využili jsme dvě přesilovky, a i proto se nám možná hrálo lépe. V třetí třetině to bylo zase vyrovnané, ale soupeře jsme už nenechali náskok dotáhnout. Nepovedené prodloužení se nám po vyhraném zápase hodnotí špatně. Bohužel jsme skoro vůbec nebyli na kotouči a z bodu se tedy radovali hosté.
PCE Michal Mikeska: Moc hezké utkání. My jsme vůbec neodehráli špatný zápas, bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vypracovali. Oproti tomu soupeř dal dva góly z přesilovky, ujal se komfortního vedení a dokázal si ho pohlídat. I tak jsme podali velmi dobrý výkon.

Zobrazit kompletní fotogalerii