Dorostenci otočili utkání proti Táboru a první část sezóny zakončují vítězstvím

HC Kometa Brno - HC Tábor

Branky a nahrávky: 24. Kos (Fajmon, Brabenec), 27. Sedláček (Kos, Brabenec), 33. Němec (Horký, Kos), 53. Sedláček (Fajmon), 61. Kos (Brabenec, Prčík) – 11. Kundrát (Janda, Nevšímal), 16. Kundrát (Eremiáš, Šťastný), 46. Kofroň (Vaněk), 60. Polák. Rozhodčí: Čuňočka – Bernard, Procházka.. Vyloučení: 8:12. Vyšší tresty: 1:0 Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 73. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek, Fajmon, Němec, Prčík – Nesvadba, Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal.
HC Tábor: Korytar (Jansa) – Kofroň, Herda, Šťastný, Janda – Eremiáš, Nevšímal, Bašta, Cháb, Polák, Matašovský, Vylít, Suchan, Koreš, Vaněk, Kundrát.

B r n o – V posledním zápase první části sezóny přivítali brněnští dorostenci na ledě DRFG areny vrstevníky z Tábora. Soupeř vstoupil do zápasu lépe a po první třetiny vedl už o dva góly. Zápas byl plný faulů, rozhodčí rozdali celkem 52 trestných minut! Brněnským se nakonec podařilo vývoj otočit a i díky třem brankám v početní výhodě zvítězili 5:4 po prodloužení.

Ačkoli v první třetině byla aktivnějším týmem Kometa, do šancí se dostávali především hosté. V osmé minutě ujel podél pravého mantinelu Kundrát, on ani dorážející Eremiáš ovšem brněnského Bizoně nedokázali překonat. Právě Martin Kundrát si ale o chvíli později spravil chuť a přesnou střelou nad lapačku domácího gólmana otevřel skóre zápasu. Poté po faulu Marka Matašovského čekala domácí první početní výhoda zápasu, v ní se ale nedokázali dostat do žádné větší šance. Naopak se na druhé straně kluziště dostali do další příležitosti hosté. Z velmi podobné akce se opět prosadil Martin Kundrát a dal tak svému týmu již dvougólový náskok. V závěru třetiny si Tábor také zahrál přesilovou hru, ani hosté se ale neprosadili a po první třetině vedli o dva góly.

Ve 24. minutě byl faulován Matěj Prčík a vysloužil tak svému týmu další početní výhodu. Pouhých 19 sekund stačilo Kometě ke snížení stavu utkání. Krásnou přesilovkovou kombinaci s Jakubem Brabencem a Patrikem Fajmonem zakončoval přesnou trefou mezi Korytarův beton a tyčku Jakub Kos. O necelé tři minuty později bylo opět srovnáno a znovu úřadovala první lajna. Celou akci započal Jakub Brabenec, který vybojoval kotouč a poslal jej před bránu, kde se o jeho protlačení za brankovou čáru pokusil nejprve Jakub Kos, ale neúspěšně. Kotouč se odkutálel kousek dál od brány přímo na hůl Iva Sedláčka, který byl úspěšný. Poté se v přesilovce dostal do parádní pozice Martin Kundrát, ale v kompletaci hattricku mu zabránila horní tyč Bizoňovy brány. Následovalo více než deset minut, kdy byla vždy alespoň jedna z trestných lavic obsazena. Přesilovku čtyř proti třem dokázal tvrdou ránou od modré využít František Němec a dokonal tak obrat. Tábor měl dokonce k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, kterou ale nedokázal využít. Osobní desetiminutový trest za nesportovní chování navíc vyfasoval kapitán Komety Jakub Brabenec. Žádný z dalších osmi faulů však nebyl potrestán a po druhé periodě byl rozdíl jednobrankový.

Krátce po začátku třetí části bylo srovnáno. Tábor byl dostatečně důrazný před Bizoněm, z čehož vyrovnávací gól vytěžil Adam Kofroň. Následnou přesilovku sice Kometa nevyužila, ale nakonec se jí přece jenom podařilo vzít si zpět své vedení. Střela Iva Sedláčka sice orazítkovala tyčku, ale odrazila se od ní kdo branky. Poté hráli domácí další tři početní výhodu, ale nvyšit náskok se jim nepodařilo. Naopak, v poslední z nich, osm vteřin před koncem velmi nešťastně inkasovala. Lukáš Polák nahodil z rohu kluziště kotouč na Bizoně, který si puk velmi nešťastně srazil za brankovou čáru. Po 60 minutách tak bylo skóre vyrovnané a o vítězi čtvrtečního klání muselo rozhodnout prodloužení.

V prodloužení Tábor pokračoval s tempem svého vylučování a hned po 19 vteřinách hry měla Kometa k dispozici 18 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku. I to však Brněnským stačilo. Přesilovkovou kombinaci zakončoval střelou pod horní tyčku Jakub Kos. Svěřenci Marka Moskala tak první část sezóny zakončují s 58 body na prvním místě skupiny Střed.

KOM Marek Moskal: Druhý zápas po sobě jsme nehráli úplně ideální, asi je na nás znát lehčí únava. Věděli jsme, že nás čeká nepříjemný soupeř, i když je v tabulce pod námi. Už v prvním zápase v Táboře ale domácí nehráli špatně a my s tím počítali i teď. Hráli agresivně, v první třetině měli hodně střelby, což nás zaskočilo. Zápas byl poté hodně rozkouskovaný, bylo hodně vyloučených. Celkově trochu podivné utkání. V závěru jsme dostali nešťastnou branku, ale to se prostě stane. Náš výkon ale stejně na tři body ani nebyl.
TAB René Skalický: Pro nás je bod na Kometě úžasný. Stav 4:4 po 60 minutách je pro Tábor velice dobrý a vážíme si toho, že si z Brna vezeme bod. Po první třetině 2:0 pro nás bylo trochu nezasloužené vedení, ale potom Kometa ukázala svoji sílu. My jsme velice šťastným gólem vyrovnali na 4:4, ale oslabení v prodloužení už jsme nezvládli.