Dorostenci v okleštěné sestavě přehráli Třinec a získali další čtyři body

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 8. Mišiak (Šalé, Běhůnek), 14. Kos (Šalé), 21. Sever (Kos, Harmim), 55. Mišiak (Horký, Šalé), rozh. náj. Kos – 18. Šotkovský, 32. Chovaniak (Hykl, Petrovský). Rozhodčí: Vrba – Czubaj, Havel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 86. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík – Nesvadba, Kos (C), Otava, Šalé, Sever, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal.
HC Oceláři Třinec: Halouzka (14. Klimek) – Ciencala, Mošnička, Chovaniak, Bujak, Šutý, Pánek, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek (C), Petrovský, Wawrzkiewicz, Kriščák, Tomiczek, Procházka, Hykl.

B r n o – Další úspěšný zápas mají za sebou modrobílí dorostenci, kteří z druhého místa stahují náskok vedoucích Vítkovic. Proti Třinci se dostali do dvoubrankového vedení, které sice hosté stahovali, ale ani přes dvě snížení na body nedosáhli. Kometa díky dvěma gólům Martina Mišiaka vyhrála 4:2, v nadstavbových nájezdech pak navíc získal bonusový čtvrtý bod.

Úvod zápasu byl hodně neurovnaný, více ze hry měli Oceláři. Do vedení však šli domácí, kteří první šanci přetavili v gól, když Martin Mišiak tečoval nahození Šalého a Halouzka na změnu směru reagoval marně – 1:0. Vyrovnání měl na holi po krásné akci na jeden dotek před brankou volný Przybyla, Bizoň však proti jeho ráně famózně zasáhl. Poté měli Třinečtí k dispozici přesilovku, při ní ale inkasovali podruhé. Jakub Kos vypíchl obránci puk na obranné modré, jel sám na branku a místo nahrávky Šalému zakončil sám. Výsledkem byla přesná rána do šibenice a vedení 2:0. Hosté mohli okamžitě reagovat, ale Bizoňovi pomohla tyčka a následně zastavil šanci Kašpárka. Přesilovku poté měli také Brňané, v ní měli několik šancí, tu největší pak Fajmon, jehož ránu zastavila také tyč. V závěru přesilovky Slezané snížili a také se dočkali branky v oslabení. Bizoň chyboval v rozehrávce a poslal puk nešťastně na hokejku Ondřeje Šotkovského, který střelou do prázdné branky snížil – 2:1. První dvacetiminutovka už se poté jen dohrávala, domácí si do druhé části přenášeli jednobrankový náskok.

Kometa do druhé části vletěla jako vítr a výsledkem byl třetí gól. Alex Sever ujel všem soupeřů, přesprintoval obránce, aby si před brankou rychle narazil s Kosem a poté zakončil pohodlně do prázdné branky – 3:1. Hosté mohli snížit při oslabení, jeden z nich ale v samostatném úniku pálil jen nad branku Brna. Snížení tak přišlo až ve 32. minutě, kdy nejprve Hykla dvakrát vychytal Bizoň, ale ten stejný hráč naservíroval puk mezi kruhy Danielu Chovaniakovi, jenž zamířil tvrdým příklepem do šibenice – 3:2. Dvougólový náskok mohl Kometě vrátit Vyroubal, ale před prázdnou brankou promáchl a Prčíkovu střelu vytáhl Klimek ramenem nad. Na druhé straně jel v oslabení sám na Bizoně Hykl, domácí gólman ale obstál a stejně tak i ustál tlak na konci prostřední části, po níž Kometa držela stále jednobrankový náskok.

Třetí třetina se dlouho nesla v duchu nepřesností na obou stranách. Třinec se snažil hru více otevřít a tlačit se dopředu, jenže Kometa vystavila blok ve středním pásmu a soupeře do třetiny téměř nepouštěla. První a jedinou velkou šanci hostů ve třetí části měl v přesilovce z pravého kruhu střílející Kašpárek, ranou z první příklepem ale branku těsně přestřelil. Kometa si výhru definitivě pojistila v 55. minutě, kdy po parádní kombinaci na ose Šalé – Horký zakončoval z první na brankovišti volný Martin Mišiak, jenž zaznamenal druhý zásah večera – 4:2. V závěru hosté z Třince zkusili ještě hru bez brankáře, ale dvougólový náskok soupeře nezvrátili.

V nadstavbovém prodloužení měli právě Slezané velkou šanci získat bod navíc, Bizoň však předvedl několik úžasných zákroků. Poté se o šance přihlásili také domácí, ovšem Šalé neprostřelil Klimka a Němec ji pro změnu minul. Nadstavba tedy dospěla do nájezdů, v nichž se postupně prosadili Fajmon, Kos a také Šalé, zatímco Bizoň vychytal tři ze čtyř střelců. Kometa má tak z duelu všechny čtyři body.

KOM Kamil Brabenec: Jsme rádi za čtyři body. Nebylo to vůbec jednoduché, navíc máme hodně zraněných hráčů. Kluci, kteří hráli, tak se toho chopili se ctí a sám si dokonce myslím, že jsme mohli zápas rozhodnout už dříve. První obdržená branka byla smolná, ale naštěstí to našeho brankáře nepoložilo a Bizy odchytal výborný zápas a myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát.
TRI René Mucha: Utkání bylo ovlivněno začátkem zápasu, kdy jsme z první střely ihned inkasovali. Bylo to sice při přesilovce, ale ta rána nebyla celkově tak překvapivá, jak nakonec našeho brankáře překvapila. Následně jsme se špatně postavili při naší přesilovce, soupeř ujel a dal na 2:0. Zkusili jsme týmu dát změnu výměnu gólmana, tvář hry se na chvíli změnila, navíc nám potom pomohl rozehrávkou domácí brankář a my snížili na 1:2. Myslím si, že od druhé třetiny jsme měli více vyložených šancí, bylo tam nějakých pět šest samostatných nájezdů, kde jsme mohli utkání rozhodnout. Neproměnili jsme je ale a druhá věc naší prohry je třetí třetina a situace, kdy jsme se nadechovali k tlaku, jsme si sami zabrzdili vyloučením. To stejné platili i v nájezdech, kdy jsme svoje běžné exekutory měli na trestné lavici.

Zobrazit kompletní fotogalerii