
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha


Postava (Krošelj) – Davidson, Ščotka, Ďaloga, Zábranský, Holland, Beaudin, Gulaši (A) – Š. Stránský, Ilomäki, Flek (C) – H. Zohorna, A. Zbořil, Mueller (A) – K. Pospíšil, Kollár, Ferda – Kos, Konečný, Rachůnek – Ekrt.
Kořenář (J. Kovář) – Moravčík, Irving, Kempný, Kemiläinen, Krejčík, Mikliš, Němeček – Hyka, Sobotka (C), Řepík (A) – Forman, Špaček, Chlapík – K. Hrabík, Horák, P. Kousal – Salomäki, Lajunen (A), D. Vitouch – M. Vitouch.
Komentář k zápasu
Vstup do utkání si Kometa zkomplikovala vyloučením Muellera. Spartě se podařilo navázat na předchozí zápas a potřetí v sérii využila přesilovou hru. Špačkovi se podařilo uvolnit na ose hřiště Valtteri Kemiläinena, jenž dostal dostatek prostoru i času na to, aby svou pozici ještě vylepšil a přesně zamířil. Brno mohlo reagovat rovněž v početní výhodě. Slibné příležitosti Muellera a Fleka však za zády pozorného Kořenáře neskončily.
Sparta měla při rovnoměrném počtu hráčů na ledě více ze hry. Přesto se Kometa dostala do vážnější příležitosti na startu 11. minuty, střelu Davidsona tečoval Flek a Kořenáře zachránila spojnice branky. Výzvou k vyrovnání byla druhá možnost přesilové hry pro Kometu, ale paradoxně ve vlastním oslabení měla Sparta největší příležitost k navýšení náskoku. Chybnou rozehrávku domácích obránců dobruslil Sobotka a vyzýval k zakončení Formana, Postava ale moravský celek podržel. Totéž platilo i při plném počtu hráčů, když zaváhání v brněnské defenzívě nepotrestal Lajunen.
Druhá třetina přinesla nejprve slibnou příležitost hostujícího Davida Vitoucha, jenž se uvolnil na levé straně a dostal se k blízkosti Postavovy branky, brněnský brankář byl však připraven šanci zneškodnit. Na ledové ploše to během prostředního dějství jiskřilo, blízko k bitce měla zejména dvojice Pospíšil - Chlapík a také Ferda s Němečkem, rozhodčí si ale vše pohlídali, navíc Kometa měla možnost přesilové hry, která se navíc na dobu sedmnácti vteřin přeměnila ve dvojnásobnou početní výhodu pro Brno, našlapaná arena se ale při této situaci vyrovnání nedočkala.
Sparta ale také dostala příležitost přesilové hry, Hyka šikovně uvolnil na pravém kruhu Chlapíka, Postava však četl hru pozorně a držel Brno pouze v jednobrankovém manku. To mohl smazat v závěru druhé třetiny domácí tým přeci jen smazat. Povedené střídání předvedl Stránský a připravil palebnou pozici Zohornovi z pravého kruhu, podruhé v zápase však hostujícího brankáře Kořenáře zachránila tyčka.
Kometa ve třetí třetině hledala recept na defenzívu Sparty. Jenže Pražané předvedli koncentrovaný výkon a ve 47. minutě odskočili do dvoubrankového náskoku, když Krejčík poslal puk na levou stranu, odkud na vzdálenější růžek brněnské branky zamířil Tomáš Hyka. Sparta se do konce základní hrací doby prosadila ještě jednou, to domácí obrana nechala ve slotu nepokrytého Michala Řepíka, jenž dokonale zužitkoval přihrávku zpoza branky od Hyky. Semifinálová série je tak znovu srovnána a jejího vítěze určí nedělní sedmý zápas, který se odehraje v hlavním městě.
Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný: Budu opakovat kolegu, byla to znovu krásná atmosféra. Trochu nás srazil první gól Sparty, pak jsme tlačili do kopce. Je to 3:3, my jsme si to vzali v O2 areně, Sparta si to vzala dnes a v neděli se rozhodne.

Pavel Gross: Znovu krásná atmosféra jako ve všech předcházejících zápasech. Bylo to znovu vyrovnané a jsme rádi, že jsme to utrhli a potkáme se v neděli naposled.