.

Parádní hokej, ještě lepší atmosféra, ale body si Kometa domů nepoveze

Parádní hokej, ještě lepší atmosféra, ale body si Kometa domů nepoveze

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 10. Klimek (Forman, Pech), 32. Kalina (J. Hlinka), 41. Jarůšek (Říčka) – 33. V. Němec (Zaťovič), 48. O. Němec (M. Erat). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:11, navíc Jarůšek 10. minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 16343. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2. Hráči utkání: Sami Aittokallio - Ondřej Němec.
HC Sparta Praha: Aittokallio – Švrček, Piskáček, Mikuš, Kalina, T. Pavelka, Nedomlel, Tomáš Dvořák – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg – Klimek, Pech, Forman – Kumstát, Černoch, Uher.
HC Kometa Brno: Langhamer – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Horký, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, Nahodil, T. Svoboda – T. Havránek.

B r n o – Hokej, který měl grády. Krátce před vánočními svátky odehrála Kometa utkání na ledě pražské Sparty. V derby utkání se vydařila domácí sestavě první třetina, po gólů Klimka vedla. Od druhé části se obraz hry změnil a herně vyrovnal. Hosté ale stále o branku prohrávali a v závěru finišovali, bojovali o vyrovnání. To se bohužel nestalo a Kometa odjíždí domů bez bodu. První extraligový start v životě si připsal brankář Marek Langhamer.

Komentář k zápasu

Zápas mezi Spartou a Kometou začal pořádně od podlahy. Hned v první minutě jsme sledovali rvačku mezi Krejčíkem a Jarůškem, rozdělovaly se tresty. V rukavičkách se v prvním dějství vůbec nehrálo, hodně se vylučovalo a mnoho šancí k vidění nebylo. Výjimku tvořily přesilovky, kdy se musel Langhamer činit. Jednou však kapituloval, před bránou se důrazem prosadil Lukáš Klimek - 1:0. Největší možnost Komety měl v této pasáži hry Zaťovič, jenž se obtočil kolem brány, ale zakončil mimo.

Takřka vyprodaná 02 Arena čekala na další gól do poloviny zápasu. Obránce Petr Kalina nahodil kotouč od modré, Langhamer toho příliš neviděl a Sparta vedla 2:0. Přesně za minutu bylo sníženo. Po střele Zaťoviče neudržel Aittokallio puk pod lapačkou a pohotový Vojtěch Němec jej dopravil do sítě - 2:1. Brňané byli rázem v tlaku a měli další možnosti, do konce třetiny už ale vyrovnat nedokázali.

Momentka z utkání Sparta - Kometa. Foto: Ivo Dostál.

Začátek třetí třetiny vyšel Spartě. Říčka šel do brejkového situace s Richardem Jarůškem, který svižnou střelou poslal kotouč na vzdálenější tyč - 3:1. Ale ani tento moment Brno nepoložil. Parádní slalom provedl Radim Zohorna, po něm přišel faul a Erat měl možnost trestného střílení. To však kapitán reprezentace neproměnil. Zkušený útočník si ale vše vynahradil dvanáct minut před koncem. Po jeho přihrávce se dostal ke střele Ondřej Němec a poslal touš do horních pater brány - 3:2.

Duo Němců řádilo i nadále a tentokrát Vojtěch měl na lopatě vyrovnaní, chtěl vystřelit z mezikruží, leč obránce Piskáček se do jeho rány vrhl a nepustil ho v klíčový moment k Aittokalliovi. Přes závěrečný nápor se vyrovnání nekonalo, Brňané navíc hráli v šesti a Pražané si už poslední vteřinky pohlídali.

Ohlasy trenérů

SPA Jaroslav Nedvěd: Kluci ukázali, že umí hrát, že chtějí bojovat. Výhra přišla ve správný čas, nakopla nás hned první minuta, kdy se Richard Jarůšek utkal v souboji s Krejčíkem. Podali jsme zodpovědný a disciplinovaný výkon. Byli jsme agresivní v útoku, plnili jsme taktické pokyny. Kluci si nadělili pěkný dárek k vánočním svátkům. Chtěl bych poděkovat divákům za parádní atmosféru.
KOM Petr Haken: Sparta vstoupila do zápasu hodně aktivně a bojovně. První třetina byla pro nás těžká, hráli jsme často v oslabení, což nás stálo mnoho sil. A vlastně to ovlivnilo i celé utkání. Sice se hra poté vyrovnala, ale každý zápas je hodně podobný, uděláme nějakou chybu a soupeř ji ihned potrestá. Jsme rádi, že jsme nesložili zbraně a hráli až do konce. Snaha tam byla, měli jsme na to, abychom nějaké body získali, ale to se nepodařilo. Rádi bychom poděkovali fanouškům za to, že přijeli a udělali v Praze parádní atmosféru.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

6.kolo
Kometa - Sparta
KOM - SPA
19.kolo
Kometa - Sparta
KOM - SPA
32.kolo
Sparta - Kometa
SPA - KOM
45.kolo
Sparta - Kometa
SPA - KOM


Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál