Po velkolepém obratu veze Kometa z Plzně dva body a zůstává první v tabulce

Po velkolepém obratu veze Kometa z Plzně dva body a zůstává první v tabulce

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 6. Mertl (D. Kubalík, Stach), 8. Straka (D. Sklenička, Kindl), 12. D. Kubalík (Pulpán), 40. Mertl (P. Kadlec, D. Kubalík) – 22. M. Erat (J. Krejčík), 27. T. Svoboda (L. Čermák, Vincour), 30. V. Němec (Štencel), 43. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 61. M. Erat. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 7111. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5.
HC Škoda Plzeň: Hylák (20. Sochůrek) – Moravčík, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Jones – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, M. Chalupa.
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), H. Zohorna, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, Mallet – T. Havránek.

P l z e ň – Brněnská Kometa zajížděla v rámci jedenáctého kola na led plzeňských indiánů. Na západě Čech sice modrobílí prohrávali 0:3 a 3:4, ale ukázali příkladnou morálku. Nevzdali se, manko v obou případech dorovnali a nakonec díky trefě Martina Erata z prodloužení vezou domů dva body! Kometa zároveň zůstává vedoucím celkem Tipsport extraligy.

Komentář k zápasu

Začátek utkání patřil domácí Škodovce, která se brzy dostala do tříbrankového vedení. V 5. minutě se v přesilové hře prezentoval přesnou ranou nejlepší střelec Tipsport extraligy Dominik Kubalík, jeho ránu vyrazil Čiliak před sebe a kotouč pohotově uklidil do sítě Tomáš Mertl. Indiáni pokračovali v aktivní hře, která se jim podařila přetavit v další gól. Střelu Skleničky od modré čáry uklidil do branky Petr Straka. A ve 12. to bylo už 3:0 pro domácí. Po přihrávce Pulpána se puku zmocnil Dominik Kubalík a plzeňský střelec ukázal, proč je v západočeském klubu tak ceněný.

Kometě se v samotném závěru třetiny povedlo dostat puk do branky. Jakub Krejčík vypálil od modré čáry a kotouč zapadl k tyči plzeňské klece. Jenže Krejčíkovu branku rozhodčí neuznali pro domnělé postavení Malleta v brankovišti. Po již zmíněné situaci musel střídat domácí brankář Hylák, neboť byl otřesen po ataku od jednoho ze svých spoluhráčů. Po první třetině tak Kometa prohrávala na ledě Plzně 0:3.

Ve druhém dějství Brňané zvýšili obrátky, jejich zvýšenou aktivitu zastavil až za cenu faulu domácí Schleiss. Hosté dostali k dispozici přesilovou hru a tu se jim povedlo využít. Martin Erat si vzal režii početní výhody, najel si do středu útočného pásma a schovanou střelou, kterou dost možná ještě tečoval někdo z clonících hráčů, snížil na rozdíl dvou branek. Modrobílým vlila vstřelená branka krev do žil a velmi blízko dalšímu snížení byl Hynek Zohorna, jehož ránu do odkryté branky zblokoval domácí Sklenička. Dalším, kdo mohl přidat druhou branku hostí, byl Vojtěch Němec, jemuž se naskytla příležitost samostatného úniku ve vlastním oslabení. Hostující forvard však tentokrát trefil jen vyjetého Sochůrka.

Kometa působila výrazně aktivněji než domácí a přišla sladká odměna. Leoš Čermák ukázal svoji třídu a přesnou přihrávkou z rohu kluziště našel hůl Tomáše Svobody, jenž přesnou ranou golfákem snížil na rozdíl jediné branky.

Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat. Vojtěch Němec v polovině utkání vybojoval kotouč u hrazení, narazil si s Janem Štenclem a svou akci zakončil vymícháním brankáře domácích - 3:3! Dokonat obrat mohl kapitán Komety Leoš Čermák, který svou nenápadnou střelou orazítkoval horní tyč plzeňské branky. Neuspěla ani dvojice Mallet, Štencel která se dostala k dorážkám na hranici brankoviště. Domácí dostali na konci třetiny k dispozici přesilovou hru, ve které si vzali vedení zpět. Střelu Petra Kadlece tečoval před Čiliakem Tomáš Mertl a usměrnil kotouč k tyči brněnské branky. Brňanům se ještě naskytla možnost srovnat, ale Jan Štencel svůj bekhendový pokus nevypiloval k dokonalosti a do kabin se šlo za stavu 4:3 pro škodovku.

Podobně jako do druhé třetiny, tak i do poslední části vlétla Kometa nesmírně aktivně a vybojovala si přesilovou hru ve které se dokázala i prosadit. Před brankou Sochůrka se dobře zorientoval Martin Zaťovič, přistrčil puk k levé tyči Tomáši Svobodovi a ten se prosadil podruhé v utkání. Poslat Kometu do vedení mohl při brejku ve vlastním oslabení Mallet, ale Sochůrek stačil vyjet a změnit směr kotouče těsně před Malletem, který by jinak zakončoval do odkryté klece. Zatlouci hřebíček do plzeňské rakve mohla Kometa v poslední minutě, kdy dostala k dispozici přesilovou hru, ve které mohl udeřit Vincour, ale dobře chytajícího Sochůrka nepřekonal. Podobně si počínal i Dominik Kubalík na straně druhé a šlo se do prodloužení.

Prodloužení nemělo dlouhé trvání, hned v první minutě nastaveného času si vzal kotouč Martin Erat a přesnou ranou dokonal obrat Komety, která i nadále vede TELH.

Ohlasy trenérů

PLZ Jiří Hanzlík: První část byla jasně pro nás, pak naopak. Závěr byl bohužel ovlivněn neznalostí našeho hráče při vyloučení v závěru i neproměněným nájezdem Dominika Kubalíka. Výsledkem je prohra v prodloužení, místo tří máme jeden.
KOM Petr Haken: Zápas byl pro nás na dvě části. První třetina nám nevyšla, Plzeň byla lepší, důraznější, produktivní. Druhá část utkání pro nás začala v první minutě druhé třetiny. Bylo vidět, že jsme se začali srážet, vyrovnávat soupeři důrazem a myslím si, že pak jsme se zase my byli lepší. Třetí část byla pohledná pro fanoušky, hodně se bruslilo, vyhrát mohl kdokoliv. Přesilová hra v závěru byla sehraná dobře, početní výhody nám dnes šly. Musím hráčům poděkovat, jak po první části zareagovali a jakou velkou sílu ukázali.
 
 
 
 

Zápasy v sezóně

11.kolo
Plzeň - Kometa
PLZ - KOM
24.kolo
Plzeň - Kometa
PLZ - KOM
37.kolo
Kometa - Plzeň
KOM - PLZ
50.kolo
Kometa - Plzeň
KOM - PLZ
SF1
Plzeň - Kometa
PLZ - KOM
SF2
Plzeň - Kometa
PLZ - KOM
SF3
Kometa - Plzeň
KOM - PLZ
SF4
Kometa - Plzeň
KOM - PLZ
SF5
Plzeň - Kometa
PLZ - KOM


Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál